SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYJĄTKOWYM KONKURSIE TWORZENIA I PISANIA KATREK DO POWSTAŃCÓW.

 

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność i determinacja.

Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim zasługują na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. W związku z tym pragniemy zachęcić wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 356 do wzięcia udziału w  wyjątkowym konkursie promującym polską historię, upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

 

REGULAMIN KONKURSU TWORZENIA I PISANIA KATREK DO POWSTAŃCÓW

„Podziękuj powstańcom – włącz się w historię”.

 1. Organizatorami konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie oraz Fundacja Sensoria.
 2. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do włączenia się w ogólnopolską akcję „ „BohaterON – włącz historię”.
 3. Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 356 w Warszawie.
 4. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie kartki, na której uczeń umieści podziękowania dla Powstańca.
 5. Format kartki oraz technika wykonania są dowolne, treścią mają być podziękowania bohaterom za ich niezłomną postawę w czasie wojny płynące prosto z serca, czyli to, co uczeń biorący udział w konkursie pragnie im powiedzieć.
 6. Konkurs składa się z następujących etapów:
 • Zgłoszenie pracy konkursowej w terminie do 22.08.2018r.
 • Rozstrzygnięcie konkursu przez jury i ogłoszenie wyników – 23.08.2018r.
 • W komisji konkursowej zasiadą: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356 Pani Anna Krakowska, wicedyrektor Pani Emilia Staśkiewicz oraz nasz honorowy gość Pani Agnieszka Łesiuk – Krajewska, Dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.
 1. Spośród wszystkich konkursowych prac wyłonimy 20 laureatów, którzy wezmą udział w nagraniu profesjonalnego teledysku promującego akcję wysyłania kartek do powstańców, min. z udziałem aktora Macieja Musiała oraz Powstańców.
 2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a ich prace prezentowane będą na szkolnej wystawie, a następnie przekazane powstańcom.
 3. Nagranie teledysku przewidziane jest 29.08.2018r.
 4. Uczestnicy konkursu akceptują powyższy regulamin i wyrażają zgodę na jego warunki. Zgoda na udział w konkursie do wypełnienia przez opiekuna prawnego dziecka znajduje się w załączniku i musi być dołączona do składanej pracy.

 

Czekamy na Wasze prace!

Powodzenia!!!

zgoda