W dniach 12 – 15.05.2020 r. w ramach Tygodnia Kwitnących Akacji dla uczniów klas 7 i 8 odbyły się warsztaty „Ja lider, moje wybory należą do mnie” oraz „Stres po lupą”. Spotkania z uczniami przeprowadzone zostały na platformie Teams.

Podczas spotkań uczniowie klas 7 poszerzali swoją wiedzę na temat rozwijania umiejętności identyfikowania symptomów stresu. Uczyli się jak go opanować. Poznali techniki bezpiecznego radzenia sobie ze stresem a także wzmacniali pewności siebie jako podstawę przeciwdziałania uzależnieniom.

Uczniowie klas 8 podczas warsztatu rozmawiali o sile i korzyściach jaką daje zdrowy styl życia wolny od uzależnień i przemocy. Omawiali, co wpływa na dobre decyzje i jak sobie pomóc w pokonywaniu słabych stron. Warsztat miał na celu budowanie w młodych uczestnikach poczucia bycia liderem swojego życia i uczył dokonywania wyborów w przyszłości. Warsztat pomógł młodzieży  uświadomić sobie w jak ważnym są momencie życia i to, którą drogę wybiorą czy pozytywną czy negatywną, zależy tylko od nich.

Zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Moja Białołęka zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczniów. Dały im nie tylko cenną wiedzę ale również przyjemnie spędzony czas w miłej atmosferze.