Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na projekty złożone w budżecie obywatelskim do 15 września. Mieszkańcy Warszawy mogą wybierać najciekawsze pomysły spośród 110 zgłoszonych w Dzielnicy Białołęka i 106 zgłoszonych jako ogólnomiejskie. Te wybrane zostaną zrealizowane w 2021 roku.

Wybieranie projektów

Na liście projektów dzielnicowych (110 pomysłów na Białołęce) można zaznaczyć maksymalnie 15 projektów (można mniej, nie można więcej). Ich pełna lista znajduje się na  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?TaskProposeSearch%5Bstatuses%5D%5B%5D=5&user=&local=&regional=&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D= .

Natomiast na liście projektów ogólnomiejskich (106 pomysłów takich samych w całej Warszawie) można zaznaczyć maksymalnie 10 projektów (można mniej, nie można więcej). Ich pełna lista znajduje się na https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekty?TaskProposeSearch%5Bstatuses%5D%5B%5D=5&user=&local=&regional=&taskGroupId=&oldTaskGroup=null&TaskProposeSearch%5Bkeywords%5D= .

Kto może wziąć udział w głosowaniu?

Każdy, kto mieszka w Warszawie (nie trzeba być zameldowanym).

Nie trzeba być pełnoletnim. W głosowaniu mogą wziąć udział dzieci w każdym w wieku. Jednakże dzieci poniżej 13 roku życia mogą zagłosować tylko za pośrednictwem rodziców natomiast dzieci, które już osiągnęły 13. rok życia i starsze mogą zagłosować samodzielnie bez konieczności wypełniana zgody przez rodzica lub opiekuna.

Jak można zagłosować?

Wybierając jeden z poniższych dwóch sposobów:

1)            przez internet, wchodząc na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl , wpisując swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący panel do głosowania (ważne, aby adres był wpisany poprawnie). Po kliknięciu w link aktywacyjny, należy wybrać Dzielnicę Białołęka.

W niektórych serwisach pocztowych wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą trafiać do innych folderów niż „skrzynka odbiorcza” (np. do spamu).

Specjalnie dla rodziców małych dzieci, które mogą głosować w budżecie obywatelskim, ale nie posiadają swojego konta pocztowego lub osób posiadających rodziców w wieku starszym, którzy nie mają swojego konta pocztowego stworzono możliwość głosowania z jednego adresu mailowego. Ponowne głosowanie z tego samego adresu e-mail można wykonać tylko po zakończeniu poprzedniego procesu głosowania i po powtórnym zarejestrowaniu się na stronie do głosowania poprzez wpisanie adresu e-mail.

2)            wypełniając papierową kartę do głosowania. Karty można pobrać od 1 do 15 września w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 lub ze strony www.bialoleka.waw.pl  (zakładka „Budżet obywatelski”). Wypełnioną kartę papierową należy złożyć osobiście w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, stanowisko nr 20 (wejście „C”), okazując dokument tożsamości (godziny otwarcia Urzędu: poniedziałki – piątki w godz. 08:00 – 16:00).

Które projekty zostaną zrealizowane?

Do realizacji zostaną zakwalifikowane projekty, które zdobędą największą liczbę głosów ważnych, ale też spełnią minimum kwalifikacyjne:

•             projekty z listy dzielnicowej muszą zdobyć min. 50 głosów ważnych,

•             projekty z listy ogólnomiejskiej muszą zdobyć min. 100 głosów ważnych.

Wyniki poznamy już 30 września. Zostaną opublikowane na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl .

Zapraszamy do głosowania całymi rodzinami!