Szanowni Państwo ! Drodzy Uczniowie !

W dniach 16 – 20 sierpnia 2021 r. zapraszamy uczniów klas I – VI na tygodniowe bezpłatne półkolonie „Laboratorium Naukowe” w ramach projektu „Zostań Mistrzem Kompetencji w SP 356!”.

Planujemy utworzenie 6 grup sześcioosobowych:

  1. grupa sześcioosobowa uczniów klas I – II,
  2. grupa sześcioosobowa uczniów klas I – II,
  3. grupa sześcioosobowa uczniów klas III – IV,
  4. grupa sześcioosobowa uczniów klas III – IV
  5. grupa sześcioosobowa uczniów klas V – VI,
  6. grupa sześcioosobowa uczniów klas V – VI.

Poniżej przedstawiam kilka informacji o organizowanych półkoloniach:

Półkolonie „Laboratorium Naukowe” to zajęcia prowadzone metodą eksperymentu. Dzieci będą wykonywały pod okiem instruktorów masę ciekawych doświadczeń chemicznych, fizycznych itp., w ten sposób badając otaczający nas świat i zdobywając nowe umiejętności. Wśród tematów zajęć znajdą się m.in. maszyny proste – budowa katapulty (dźwignia dwustronna), pisanie listów atramentem sympatycznym i odczytywanie ich, chemiczne mikstury – czyli chemia zamiast magii, jak stworzyć płyn do gigantycznych baniek mydlanych itp. Przygotowane na zajęciach urządzenia, substancje itp. dzieci mogą zabrać ze sobą do domu (np. katapultę, próbkę płynu do wielkich baniek mydlanych itd.).

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.45 pod opieką wykwalifikowanych instruktorów – najlepszych studentów i absolwentów prestiżowych uczelni warszawskich, m.in. Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Każdego dnia oprócz wykonywania eksperymentów dzieci bawią się na świeżym powietrzu – jest to czas na gry i zabawy zespołowe.

Dzieci mają zapewniony jeden posiłek dziennie – obiad.

Warunkiem zapisu na półkolonie jest zgłoszenie udziału dziecka w sekretariacie szkoły i wypełnienie formularza zgody na zajęcia w ramach projektu „Zostań Mistrzem Kompetencji w SP 356!” oraz wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii (dostępne na dyżurce).

Zapisy przyjmujemy w dniach 6 – 20 maja 2021 r.

Na stronie szkoły i w plikach szkoły w dzienniku elektronicznym znajdują się materiały promocyjne półkolonii w ramach naszego projektu. Zapraszam do zapoznania się.

Beata Bieryło – szkolny koordynator projektu