Dnia 27 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r., obchodzone jest corocznie 26 września.

Z tej okazji uczniowie klasy dwujęzycznej, 8A, z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami przeprowadzali wywiady, które dotyczyły korzyści, jakie daje nauka języków obcych. Ankietowani opowiadali o swoim ulubionym języku, wymieniali najpopularniejsze języki świata. Duże zainteresowanie wzbudziły wypowiedzi nauczycieli, którzy wspominali swoje “językowe” doświadczenia z czasów własnej edukacji. Każdy uczestnik wywiadu otrzymał zakładkę do książki, zaprojektowaną specjalnie na tę okazję. 

Cała społeczność szkolna oraz rodzice, w dniach od 27 września do 1 października, mieli możliwość zapoznania się z prezentacją tematyczną, przygotowaną przez uczniów klasy 8A.

Na lekcjach języków obcych uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach językowych.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków klasa 8A uczestniczyła w odwróconej angielsko-niemieckiej lekcji otwartej. Temat zajęć brzmiał: Przybory i akcesoria szkolne. Uczniowie porównywali słownictwo w zakresie obu języków, prezentowali dialogi sytuacyjne, aktywnie uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach oraz śpiewali angielską piosenkę niemieckiego zespołu Fool’s Garden.

Organizatorki obchodów p. Iwona Tymińska, nauczycielka języka niemieckiego oraz p. Irena Szeliga, nauczycielka języka angielskiego, dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację obchodów tegorocznego Dnia Języków.