• Wirtualne Podróże – Wielka Mapa Świata

     • Uczniowie klasy 2s meldują wykonanie kolejnego zadania w ramach projektu „Wirtualne Podróże”. Z ogromnym zaangażowaniem i dbałością o każdy szczegół wykonaliśmy Wielką Mapę Świata. Wspólna praca sprawiła nam wiele radości, a jej efekty można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach J

       Już niedługo ruszamy z kolejnymi zadaniami, więc zachęcamy do śledzenia naszych relacji.

      Uczniowie klasy 2s z wychowawcą

     • Napisz list - zmień życie!

     • Dałącz do maratonu pisania listów 2021. 

       

      Kiedy? Sobota 04.12.2021 r., godzina 12.00-14.00

      Gdzie? SP110 ul. Bohaterów 41 oraz SP342 ul. Strumykowa 21A

       

       

     • Wystawa w Zielonej Bibliotece

     • Z wielką radością pragniemy zaprosić do "Zielonej Biblioteki" (oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka) do obejrzenia wystawy pokonkursowych prac uczniów NASZEJ szkoły. Wystawa pod tytułem "Robot, który zmieni świat" jest otwarta w Wypożyczalni Dla Dorosłych i Dzieci nr 124 przy ul. Berensona 38. Serdecznie dziękujemy "Zielonej Bibliotece" za współpracę!

       

      Wystawa jest dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu "Robot, który zmieni świat" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną.

       

      Zapraszamy również na bloga "Zielonej Biblioteki", gdzie wspomina się o naszym konkursie i wystawie.

      https://zielona124.blogspot.com/2021/11/robot-ktory-zmieni-swiat.html#more

       

      Pozdrawiamy

      nauczyciele bibliotekarze

     • Gazetka Szkolna w SP356!

     • Witamy Was w drugim numerze szkolnej gazetki geograficznej – Geografioł. Tym razem dowiecie się czegoś o nowym kontynencie – Zelandii, poznacie parę pomysłów na śniadania do szkoły, przeczytacie wywiad z panem od EDB i wiele innych! 

      Dodatkowo w bibliotece znajdziecie pudło, do którego możecie wrzucać pomysły, które chcielibyście aby znalazły się w gazetce.

      Miłej zabawy! 

     • Żywa lekcja historii – Powstanie Warszawskie

     • Spotkania inne niż zwykle – żywa lekcja historii z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską i p. Barbarą Rybeczko. W październiku w bibliotece szkolnej gościliśmy p. Monikę Kowaleczko-Szumowską, autorkę książki „Fajna Ferajna”, przedstawiającą historie kilkorgu dzieci, które pomagały w Powstaniu Warszawskim. Jedną z bohaterek książki i uczestniczką wydarzeń historycznych jest p. Barbara Rybeczko, która również zaszczyciła nas swoją obecnością.

      Jak przebiegały spotkania? O czym rozmawiano? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta… Odbyło się pięć spotkań, łącznie dla 9 klas drugich oraz trzecich, i każde z nich było inne. Tym różniły się od tradycyjnych spotkań autorskich, że pisarka nie opowiadała wprost o swojej twórczości, o świecie przedstawionym w książce, nie reklamowała książki, lecz usunęła się w cień i uwagę skierowała na panią Barbarę. Oddała głos p. Basi oraz uczniom, którzy lawinowo zadawali pytania, a przy tym wykazali się ogromną wiedzą historyczną (BRAWO!). Pani Szumowska nie miała gotowego scenariusza i to stanowiło ogromną wartość tych spotkań. Rozmowy były spontaniczne, żywe, niezwykle ciekawe. Dotyczyły oczywiście Powstania Warszawskiego i udziału dzieci w tym wydarzeniu. Jednak była to relacja naocznego świadka i uczestnika zdarzeń – dziecka z Powstania Warszawskiego. Pani Szumowska wcieliła się w rolę pośrednika między p. Basią a uczniami, umiejętnie poprowadziła rozmowę, odpowiednio ją nakierowywała tak, aby uczniowie jak najwięcej wynieśli ze spotkania.

      Rozmowa z uczniami wzbogacana była prezentacją multimedialną zawierającą ilustracje z książki „Fajna Ferajna”, kadry z ekranizacji filmowej (którą wcześniej uczniowie obejrzeli na lekcji z wychowawcą), archiwalne zdjęcia wojenne i przedwojenne.

      Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zakupić książkę i film autorki z dedykacją oraz podpisami obu pań. Biblioteka zaś zyskała nowy egzemplarz „Fajnej Ferajny” oraz pamiątkowy wpis, który już zawisł na ścianie biblioteki.

      Spotkanie było swoistą żywą lekcją historii i za to serdecznie dziękujemy obu paniom.

      Organizatorzy

      Nauczyciele bibliotekarze

      Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych

     • „Robot, który zmieni świat” – wyniki

     • Wyniki konkursu plastyczno-technicznego pt. „Robot, który zmieni świat” zorganizowanego z okazji Roku Lema dla uczniów klas 1-3

      Kategoria – model robota

      I miejsce ex aequo – Soraya kl. 1F, Ahmed kl. 3C

      II miejsce – Przemysław kl. 1S

      III miejsce – Adam kl. 1A

      wyróżnienie – Oskar kl. 1H

      Kategoria – praca plastyczna

      I miejsce – Franciszek kl. 3F

      II miejsce – Aniela kl. 1D

      III miejsce – Filip kl. 1H

      W okresie nauki zdalnej nagrody rzeczowe oraz dyplomy są do odebrania w portierni szkoły.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom (uczniom i ich rodzinom) i gratulujemy wykonania przepięknych, kreatywnych i oryginalnych prac.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

      Organizatorzy – nauczyciele bibliotekarze

     • Przepisujemy Tolkiena

     • Z okazji 130. urodzin Tolkiena  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zorganizowała ogólnopolską akcję KALIGRAFICZNĄ "Przepisujemy Tolkiena" polegającą na przepisywaniu fragmentów Tolkiena zgodnie z zasadami kaligrafii. Nasza szkoła z radością włącza się w tę nietuzinkową akcję. Chętni uczniowie naszej szkoły przepiszą i ozdobią tekst Tolkiena. Organizatorzy z nadesłanych prac stworzą wspólny ogólnopolski rękopis tekstów Tolkiena. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie, tym bardziej, że kaligrafia jest już nieco archaiczną, a już na pewno nieco zapomnianą sztuką pisania, a wartą przypominania.

      Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczycieli bibliotekarzy.

     • Pola Nadziei

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w naszej szkole od siedmiu lat organizujemy zbiórkę pieniędzy na Hospicjum Domowe w Warszawie przy ul. Tykocińskiej 27/35.Jest to pomoc dla ciężko chorych dzieci i dorosłych, dla ich rodzin, a także osieroconych dzieci. Zebrane pieniążki przeznaczone są na leki, sprzęt rehabilitacyjny, specjalistyczne łóżka, materace itp. W tej zbiórce liczy się każda złotówka! Jako dowód wdzięczności szkoła otrzymuje cebulki żonkili, które posadzone przed szkołą tworzą na wiosnę tzw. „Pola nadziei” i przypominają nam, że nie byliśmy i nie jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie. „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski.

      Zbiórka odbędzie się w najbliższy czwartek, piątek (28.10.2021,29.10.2021).Z góry wszystkim bardzo dziękuję.

      Anna Retman-Stańczyk

     • Wirtualne Podróże – pierwsza lekcja na żywo

     • 21.10.2021 r. uczniowie klasy 2s wzięli udział w pierwszej lekcji na żywo w ramach projektu „Wirtualne Podróże”. Na pytanie postawione w temacie lekcji: Czy warto podróżować?  dzieci jednogłośnie odpowiedziały, że tak!

      Podczas tego spotkania  odbyliśmy wspólną podróż po wszystkich kontynentach - wiemy już, ile ich jest i znamy ich nazwy, a także dowiedzieliśmy się  wielu ciekawostek dotyczących poszczególnych miejsc, które w interesujący sposób przybliżyła nam Pani Sabina. W trakcie spotkania ze skupieniem słuchaliśmy, zapamiętywaliśmy oraz tworzyliśmy wizualne notatki, które dołączymy do naszego Albumu Wirtualnego Podróżnika. Zobaczcie, jakie fantastyczne prace powstały!

      Dziękujemy za tę lekcję i czekamy na kolejne. J

      Uczniowie klasy 2s z wychowawcą

     • Jesienny pokaz mody

     • 8 października odbył się w naszej szkole  „ Jesienny pokaz mody”- pod hasłem : Żyj zdrowo, ekologicznie i kolorowo.

      Pokaz przygotowany z dużym rozmachem koordynowała wychowawczyni klasy 0B

      Pani Magdalena Stefańska.

      Cele pokazu:

      - kształtowanie postaw proekologicznych

      -propagowanie idei czystego środowiska

      -budzenie zainteresowań sztuką

      -poznanie własnych możliwości poprzez występy przed publicznością

       Ślicznie dziękujemy z ogromne zaangażowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

      Pokaz przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Radości i brawom nie było końca.

      Dzieci niecierpliwością czekają już na wiosenną edycję.

     • Zabawa Sztuką

     • 15.10 grupa Ob w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Zabawa sztuką" stworzyła przepiękną mozaikę w szkolnym ogródku. Pracy nie było końca, tak samo jak radości  ze wspólnego dzieła. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

     • Homo Tabletis

     • Zapraszamy rodziców do zapoznania się z filmem Fundacji Dajemy Dzieciom siłę.

      Z poważeniem Szkolni Specjaliści 

       

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

     • W dniach 04 -10 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało: „ Jesteśmy różni – jesteśmy razem ”. Celem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie stanu świadomości społecznej w zakresie specyficznych trudności w uczeniu się a także propagowanie rozmaitych form i sposobów wsparcia uczniów z dysleksją rozwojową. Jest to ogólnopolska akcja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

       

      Nasze działania:

      • Na początku tygodnia na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informacyjno-edukacyjna na temat dysleksji oraz wystawa przybliżająca dzieciom sylwetki sławnych dyslektyków m.in. Hansa Christiana Andersena, Alberta Einsteina, Walta Disneya.
      • Przez cały tydzień uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli śledzić na ekranie „dyżurnego" telewizora na szkolnym korytarzu prezentację multimedialną dotyczącą problematyki DYSLEKSJI.
      • Na korytarzach w trakcie przerw uczniowie wykorzystując swoją wiedzę, kreatywność i umiejętności rozwiązywali przygotowane rebusy, krzyżówki, łamigłówki.
      • Uczniowie klas VIII  czytali młodszym koleżankom i kolegom wybrane baśnie sławnego dyslektyka – Hansa Christiana Andersena.
      • Na zajęciach terapeutycznych uczniowie wykonywali minisłowniczki, zakładki do książek z zasadami ortograficznymi, ortogramy - ilustracje wybranego wyrazu z trudnością ortograficzną, które pięknie ozdobią ściany korytarzy i zapewne okażą się świetną pomocą służącą do utrwalenia  pisowni trudnych wyrazów.
      • Na świetlicy panie czytały dzieciom wybrane baśnie H.Ch. Andersena, do których uczniowie rysowali ilustracje oraz przeprowadziły zajęcia mające na celu pomoc w rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz rozwijanie ich aktywności twórczej.

      Poniżej galeria zdjęć z opisanych wydarzeń!

      Rodziców zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i wskazówkami oraz praktycznymi ćwiczeniami do pracy z dzieckiem w domu w krótkiej publikacji „Jestem rodzicem dziecka z dysleksją”

      www.ptd.edu.pl/JESTEM_RODZICEM_DZIECKA_Z_DYS.pdf

      oraz z artykułami

      Dekalog rodziców dzieci dyslektycznych

      Katalog rodzicielskich zachowań

      "Dyktando w 10 punktach" -czyli jak pracować z dzieckiem?

      Wspomnienia matki dziecka dyslektycznego

      Jestem rodzicem dziecka z dysleksją

      Materiały dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

      https://www.ptd.edu.pl/materialydopobrania.html

       

      Koordynatorki akcji:

      Aneta Ługowska-Kwolek

      Anna Retman-Stańczyk

       

       

     • „Pasowanie na Czytelnika”

     • „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas pierwszych odbyło się 28-29 września w bibliotece szkolnej. Tego dnia świętowaliśmy… czytaniem, ponieważ 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

                   Wszystko zaczęło się od głośnego przeczytania przez uczennice kl. 8A (członkinie aktywu czytelniczego) dwóch opowiadań z książki H. Łochockiej „O Wróbelku Elemelku”. Następnie dzieci zapoznane zostały z regulaminem wypożyczalni i sposobem korzystania ze zbiorów biblioteki. Przy użyciu projektora przygotowany został krótki egzamin.

      Na ekranie wyświetlały się zadania, które uczniowie klasy wspólnie rozwiązywali. Oczywiście, wszyscy uczniowie zdali egzamin wzorowo!

      Uczniowie aktywnie i z radością odgadywali bajkowe zagadki, odpowiadali na pytania dotyczące regulaminu biblioteki, rozmawiali z nauczycielami bibliotekarzami i starszymi koleżankami.

      Kluczowym momentem programu była oczywiście uroczysta przysięga– przyrzeczenie, że uczniowie zawsze będą szanować książki. Nauczyciele bibliotekarze egzemplarzem książki pasowali każdego z uczniów. Na pamiątkę Pierwszaki otrzymały pamiątkowe zakładki.

                    Ogromną radość sprawił uczniom ostatni punkt imprezy, mianowicie oficjalne wypożyczenie z biblioteki szkolnej pierwszej książki. Tym sposobem drzwi do biblioteki, a przede wszystkim drzwi do wspaniałego świata książek, stoją przed uczniami otworem. Uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały. I to nam się podoba!

       

      Do zobaczenia w bibliotece!

      Nauczyciele bibliotekarze

       

      PS W tym dniu bibliotekę odwiedziły również dzieci z „0”b. Och! Nie możemy się doczekać, kiedy te rozkoszne dzieciaczki posiadające taaaaki zapał do czytania rozpoczną naukę w klasie I. Czekamy na Was!

     • Dzień Piżamy – podsumowanie

     • Dzień Piżamy w naszej szkole już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję! Bardzo cieszymy się, że odzew był taki duży  i tak wiele osób założyło piżamy. Razem w cudowny sposób okazaliśmy wsparcie dzieciom przebywających na oddziałach onkologicznych.

      Dzięki Waszej hojności, udało się zebrać kwotę 2603,72 zł. W całość zostały przekazana na konto Fundacji "Gdy Liczy się Czas".

      Po raz kolejny udowodniliście, że macie ogromne serca! Dziękujemy!!!

      Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego