• Mobilna pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 356

     • Mobilna pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 356dzięki grantowi w programie PSE „WzMOCnij swoje otoczenie”

      Projekt Stowarzyszenia Razem dla Białołęki otrzymał grant w ramach III edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dofinansowaniew wysokości 40 000 zł zostało przeznaczone na zakup laptopów do pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiegona warszawskiej Białołęce. Środki na realizację projektu pochodząod organizatora programu – Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

      Grant od PSE został w całości przeznaczony na zakup 11 laptopów oraz akcesoriów komputerowych do nowej pracowni szkolnej. Zakupiony sprzęt posiada najnowszy system operacyjny z możliwością aktualizacji oraz 3 letnią gwarancję producenta.

      – Nowa pracownia odciąży istniejącą salę komputerową i ułatwi dostęp do komputerów uczniom z największej szkoły podstawowej w kraju, gdzie w bieżącym roku uczy się blisko 1700 dzieci. Zakupiony sprzęt umożliwi organizację zajęć z informatyki w nowej filii szkoły, a w okresie nauki zdalnej będzie mógł być wypożyczany potrzebującym uczniom np.: z rodzin wielodzietnych. Jestem bardzo wdzięczna za tę inicjatywę, za pamięć o naszych potrzebach, które z racji liczebności szkoły stale rosną. Szczególnie dziękuję rodzicowi, Panu Sebastianowi Gutowi, który był inicjatorem całej akcji i bezpośrednio przyczynił się do wsparcia naszej placówki i pozyskania dla uczniów nowych komputerów – mówi Angelika Zacheja, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356 w Warszawie.

      Program „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznegoi kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekty inwestycyjne oraz eksploatacyjne.Na terenie gminy Warszawa-Białołęka realizowany jest projekt budowy stacji 220/110kV Praga (Żerań). W ramach inwestycji powstaną dwie 4-kilometrowe, podziemne linie kablowe, które wyprowadzą energię elektryczną z EC Żerań, włączając ją do istniejącej napowietrznej sieci wysokich napięć linii przesyłowej Miłosna – Mory.

      Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

     • Wirtualne Podróże

     • Wirtualne Podróże

      Uczniowie klasy 2s wraz z wychowawcą rozpoczęli przygodę z wirtualnymi podróżami, przystępując do  Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Wirtualne Podróże”.

      Przez najbliższe miesiące będziemy zdobywać wiedzę o świecie poprzez uczestnictwo w lekcjach na żywo z organizatorami projektu, a także poprzez udział we wspólnych działaniach przy wykonywaniu zaplanowanych zadań. Meldujemy wykonanie pierwszego z nich – karta do Albumu Wirtualnego Podróżnika  

      Zachęcamy do śledzenia relacji z naszych kolejnych poczynań.

      Uczniowie klasy 2s z wychowawcą

      bierzemy_udzial.pdf     • Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356 – warsztaty 4-8

     • Drodzy Rodzice uczniów klas 4-8,

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356”, w ramach którego na terenie szkoły dla chętnych uczniów klas 4-8 będą odbywały się bezpłatne warsztaty z elektroniki. Zajęcia realizowane są w soboty w godzinach: 9:00- 12:45  (I grupa) i 13:00-16:45 (II grupa).  

      Terminy warsztatów:

      • 18 września,
      • 25 września,
      • 2 października
      • 9 października
      • 16 października
      • 23 października

      Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 16 września. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy złożyć do p. Anny Ślusarczyk za pośrednictwem portierni.

      Z wyrazami szacunku,

      Emilia Staśkiewicz

       

     • Narodowe Czytanie 2021 r.

     • Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbyła się 4 września 2021r. w godzinach 10-11.30. W tym roku czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.  Gościem specjalnym był pisarz, poeta, tłumacz, publicysta i "freelancer" - Pan Marcin Brykczyński. Słuchaliśmy też fragmentu czytanego w języku hiszpańskim prosto ze słonecznej Almerii.
      Wrześniowe spotkania w ramach Narodowego Czytania dla naszych uczniów to nie tylko obcowanie z literaturą piękną. Przede wszystkim to wspólne projekty uczące życia, pokazujące różne jego blaski i cienie. Czytaliśmy już z osobami bezdomnymi i z dziećmi z Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Rok temu współtworzyliśmy niepowtarzalne chwile z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Izabelinie. Zawsze towarzyszą nam wyjątkowe osoby. Pokazujemy: jak słowo łączy, jak cennym darem jest zdrowie, rodzina a przede wszystkim życie. Zwracamy też uwagę na rolę empatii. Słowo wtedy w pełni wybrzmiewa i nabiera wartości, gdy świadomie, z kulturą i odpowiedzialnością kierujemy je do drugiego człowieka.

       

      Grażyna Falkowska i Marzena Jefimczyk-Rydz

       

     • Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356 - warsztaty 1-3

     • Drodzy Rodzice,

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356", w ramach którego na terenie szkoły dla chętnych uczniów klas 1-3 będą odbywały się bezpłatne warsztaty z robotyki. Zajęcia realizowane są w soboty w godzinach: 9:00- 12:45 i 13:00-16:45.

      Terminy warsztatów:

      • 18 września,

      • 25 września,

      • 2 października

      • 9 października

      • 16 października

      • 23 października

       

      Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 15 września. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać z portierni, a następnie złożyć do p. Anny Ślusarczyk również za pośrednictwem portierni.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Emilia Staśkiewicz

     • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • 4.09.21 - Dni Białołęki - My też tam byliśmy :)

     • Dzień pełen atrakcji i zabawy na świeżym powietrzu. Nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla młodszych i nieco starszych mnóstwo aktywności. Były gry i zabawy edukacyjne, artystyczne wyzwania, chemiczne eksperymenty, tatuaże, kapelusze, balonowe stworki, a wykonany przez panią Sylwię robocik zachęcał do zdjęć pamiątkowych. Dziękujemy za to, że byliście z nami.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
    • 22 675-25-94 w. 13
    • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland