• Pola Nadziei

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w naszej szkole od siedmiu lat organizujemy zbiórkę pieniędzy na Hospicjum Domowe w Warszawie przy ul. Tykocińskiej 27/35.Jest to pomoc dla ciężko chorych dzieci i dorosłych, dla ich rodzin, a także osieroconych dzieci. Zebrane pieniążki przeznaczone są na leki, sprzęt rehabilitacyjny, specjalistyczne łóżka, materace itp. W tej zbiórce liczy się każda złotówka! Jako dowód wdzięczności szkoła otrzymuje cebulki żonkili, które posadzone przed szkołą tworzą na wiosnę tzw. „Pola nadziei” i przypominają nam, że nie byliśmy i nie jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie. „Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski.

      Zbiórka odbędzie się w najbliższy czwartek, piątek (28.10.2021,29.10.2021).Z góry wszystkim bardzo dziękuję.

      Anna Retman-Stańczyk

     • Wirtualne Podróże – pierwsza lekcja na żywo

     • 21.10.2021 r. uczniowie klasy 2s wzięli udział w pierwszej lekcji na żywo w ramach projektu „Wirtualne Podróże”. Na pytanie postawione w temacie lekcji: Czy warto podróżować?  dzieci jednogłośnie odpowiedziały, że tak!

      Podczas tego spotkania  odbyliśmy wspólną podróż po wszystkich kontynentach - wiemy już, ile ich jest i znamy ich nazwy, a także dowiedzieliśmy się  wielu ciekawostek dotyczących poszczególnych miejsc, które w interesujący sposób przybliżyła nam Pani Sabina. W trakcie spotkania ze skupieniem słuchaliśmy, zapamiętywaliśmy oraz tworzyliśmy wizualne notatki, które dołączymy do naszego Albumu Wirtualnego Podróżnika. Zobaczcie, jakie fantastyczne prace powstały!

      Dziękujemy za tę lekcję i czekamy na kolejne. J

      Uczniowie klasy 2s z wychowawcą

     • Jesienny pokaz mody

     • 8 października odbył się w naszej szkole  „ Jesienny pokaz mody”- pod hasłem : Żyj zdrowo, ekologicznie i kolorowo.

      Pokaz przygotowany z dużym rozmachem koordynowała wychowawczyni klasy 0B

      Pani Magdalena Stefańska.

      Cele pokazu:

      - kształtowanie postaw proekologicznych

      -propagowanie idei czystego środowiska

      -budzenie zainteresowań sztuką

      -poznanie własnych możliwości poprzez występy przed publicznością

       Ślicznie dziękujemy z ogromne zaangażowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

      Pokaz przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Radości i brawom nie było końca.

      Dzieci niecierpliwością czekają już na wiosenną edycję.

     • Zabawa Sztuką

     • 15.10 grupa Ob w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Zabawa sztuką" stworzyła przepiękną mozaikę w szkolnym ogródku. Pracy nie było końca, tak samo jak radości  ze wspólnego dzieła. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

     • Homo Tabletis

     • Zapraszamy rodziców do zapoznania się z filmem Fundacji Dajemy Dzieciom siłę.

      Z poważeniem Szkolni Specjaliści 

       

     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

     • W dniach 04 -10 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało: „ Jesteśmy różni – jesteśmy razem ”. Celem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie stanu świadomości społecznej w zakresie specyficznych trudności w uczeniu się a także propagowanie rozmaitych form i sposobów wsparcia uczniów z dysleksją rozwojową. Jest to ogólnopolska akcja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

       

      Nasze działania:

      • Na początku tygodnia na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informacyjno-edukacyjna na temat dysleksji oraz wystawa przybliżająca dzieciom sylwetki sławnych dyslektyków m.in. Hansa Christiana Andersena, Alberta Einsteina, Walta Disneya.
      • Przez cały tydzień uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli śledzić na ekranie „dyżurnego" telewizora na szkolnym korytarzu prezentację multimedialną dotyczącą problematyki DYSLEKSJI.
      • Na korytarzach w trakcie przerw uczniowie wykorzystując swoją wiedzę, kreatywność i umiejętności rozwiązywali przygotowane rebusy, krzyżówki, łamigłówki.
      • Uczniowie klas VIII  czytali młodszym koleżankom i kolegom wybrane baśnie sławnego dyslektyka – Hansa Christiana Andersena.
      • Na zajęciach terapeutycznych uczniowie wykonywali minisłowniczki, zakładki do książek z zasadami ortograficznymi, ortogramy - ilustracje wybranego wyrazu z trudnością ortograficzną, które pięknie ozdobią ściany korytarzy i zapewne okażą się świetną pomocą służącą do utrwalenia  pisowni trudnych wyrazów.
      • Na świetlicy panie czytały dzieciom wybrane baśnie H.Ch. Andersena, do których uczniowie rysowali ilustracje oraz przeprowadziły zajęcia mające na celu pomoc w rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz rozwijanie ich aktywności twórczej.

      Poniżej galeria zdjęć z opisanych wydarzeń!

      Rodziców zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i wskazówkami oraz praktycznymi ćwiczeniami do pracy z dzieckiem w domu w krótkiej publikacji „Jestem rodzicem dziecka z dysleksją”

      www.ptd.edu.pl/JESTEM_RODZICEM_DZIECKA_Z_DYS.pdf

      oraz z artykułami

      Dekalog rodziców dzieci dyslektycznych

      Katalog rodzicielskich zachowań

      "Dyktando w 10 punktach" -czyli jak pracować z dzieckiem?

      Wspomnienia matki dziecka dyslektycznego

      Jestem rodzicem dziecka z dysleksją

      Materiały dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

      https://www.ptd.edu.pl/materialydopobrania.html

       

      Koordynatorki akcji:

      Aneta Ługowska-Kwolek

      Anna Retman-Stańczyk

       

       

     • „Pasowanie na Czytelnika”

     • „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas pierwszych odbyło się 28-29 września w bibliotece szkolnej. Tego dnia świętowaliśmy… czytaniem, ponieważ 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

                   Wszystko zaczęło się od głośnego przeczytania przez uczennice kl. 8A (członkinie aktywu czytelniczego) dwóch opowiadań z książki H. Łochockiej „O Wróbelku Elemelku”. Następnie dzieci zapoznane zostały z regulaminem wypożyczalni i sposobem korzystania ze zbiorów biblioteki. Przy użyciu projektora przygotowany został krótki egzamin.

      Na ekranie wyświetlały się zadania, które uczniowie klasy wspólnie rozwiązywali. Oczywiście, wszyscy uczniowie zdali egzamin wzorowo!

      Uczniowie aktywnie i z radością odgadywali bajkowe zagadki, odpowiadali na pytania dotyczące regulaminu biblioteki, rozmawiali z nauczycielami bibliotekarzami i starszymi koleżankami.

      Kluczowym momentem programu była oczywiście uroczysta przysięga– przyrzeczenie, że uczniowie zawsze będą szanować książki. Nauczyciele bibliotekarze egzemplarzem książki pasowali każdego z uczniów. Na pamiątkę Pierwszaki otrzymały pamiątkowe zakładki.

                    Ogromną radość sprawił uczniom ostatni punkt imprezy, mianowicie oficjalne wypożyczenie z biblioteki szkolnej pierwszej książki. Tym sposobem drzwi do biblioteki, a przede wszystkim drzwi do wspaniałego świata książek, stoją przed uczniami otworem. Uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały. I to nam się podoba!

       

      Do zobaczenia w bibliotece!

      Nauczyciele bibliotekarze

       

      PS W tym dniu bibliotekę odwiedziły również dzieci z „0”b. Och! Nie możemy się doczekać, kiedy te rozkoszne dzieciaczki posiadające taaaaki zapał do czytania rozpoczną naukę w klasie I. Czekamy na Was!

     • Dzień Piżamy – podsumowanie

     • Dzień Piżamy w naszej szkole już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję! Bardzo cieszymy się, że odzew był taki duży  i tak wiele osób założyło piżamy. Razem w cudowny sposób okazaliśmy wsparcie dzieciom przebywających na oddziałach onkologicznych.

      Dzięki Waszej hojności, udało się zebrać kwotę 2603,72 zł. W całość zostały przekazana na konto Fundacji "Gdy Liczy się Czas".

      Po raz kolejny udowodniliście, że macie ogromne serca! Dziękujemy!!!

      Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego

     • Podróże z Pazurem

     • 28 października odbyło się spotkanie autorskie twórców komiksów Podróże z Pazurem. Trio opowiedziało o swoich podróżniczych przygodach. Jednak najważniejszym przekazem opowieści była sygnalizacja tematów poważnych, istotnych i problematycznych dla całej planety. Zarówno w kwestiach ekologicznych, jak i społecznych. Przybliżyli różnorodność i złożoność innych kultur, uczyli relacji na linii człowiek – pies, odpowiedzialnego traktowania tych i innych zwierząt. Wszystko zostało okraszone ciekawostkami geograficzno-kulturowymi oraz kulisami życia w ciągłej drodze.

     • Europejski Dzień Języków SP356

     • Dnia 27 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r., obchodzone jest corocznie 26 września.

      Z tej okazji uczniowie klasy dwujęzycznej, 8A, z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami przeprowadzali wywiady, które dotyczyły korzyści, jakie daje nauka języków obcych. Ankietowani opowiadali o swoim ulubionym języku, wymieniali najpopularniejsze języki świata. Duże zainteresowanie wzbudziły wypowiedzi nauczycieli, którzy wspominali swoje “językowe” doświadczenia z czasów własnej edukacji. Każdy uczestnik wywiadu otrzymał zakładkę do książki, zaprojektowaną specjalnie na tę okazję. 

      Cała społeczność szkolna oraz rodzice, w dniach od 27 września do 1 października, mieli możliwość zapoznania się z prezentacją tematyczną, przygotowaną przez uczniów klasy 8A.

      Na lekcjach języków obcych uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach językowych.

      W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków klasa 8A uczestniczyła w odwróconej angielsko-niemieckiej lekcji otwartej. Temat zajęć brzmiał: Przybory i akcesoria szkolne. Uczniowie porównywali słownictwo w zakresie obu języków, prezentowali dialogi sytuacyjne, aktywnie uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach oraz śpiewali angielską piosenkę niemieckiego zespołu Fool’s Garden.

      Organizatorki obchodów p. Iwona Tymińska, nauczycielka języka niemieckiego oraz p. Irena Szeliga, nauczycielka języka angielskiego, dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację obchodów tegorocznego Dnia Języków.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
    • sekretariat@sp356.eu
    • 22 675-25-94 w. 13
    • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland