• Wystawa w Zielonej Bibliotece

     • Z wielką radością pragniemy zaprosić do "Zielonej Biblioteki" (oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka) do obejrzenia wystawy pokonkursowych prac uczniów NASZEJ szkoły. Wystawa pod tytułem "Robot, który zmieni świat" jest otwarta w Wypożyczalni Dla Dorosłych i Dzieci nr 124 przy ul. Berensona 38. Serdecznie dziękujemy "Zielonej Bibliotece" za współpracę!

       

      Wystawa jest dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu "Robot, który zmieni świat" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną.

       

      Zapraszamy również na bloga "Zielonej Biblioteki", gdzie wspomina się o naszym konkursie i wystawie.

      https://zielona124.blogspot.com/2021/11/robot-ktory-zmieni-swiat.html#more

       

      Pozdrawiamy

      nauczyciele bibliotekarze

     • Gazetka Szkolna w SP356!

     • Witamy Was w drugim numerze szkolnej gazetki geograficznej – Geografioł. Tym razem dowiecie się czegoś o nowym kontynencie – Zelandii, poznacie parę pomysłów na śniadania do szkoły, przeczytacie wywiad z panem od EDB i wiele innych! 

      Dodatkowo w bibliotece znajdziecie pudło, do którego możecie wrzucać pomysły, które chcielibyście aby znalazły się w gazetce.

      Miłej zabawy! 

     • Żywa lekcja historii – Powstanie Warszawskie

     • Spotkania inne niż zwykle – żywa lekcja historii z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską i p. Barbarą Rybeczko. W październiku w bibliotece szkolnej gościliśmy p. Monikę Kowaleczko-Szumowską, autorkę książki „Fajna Ferajna”, przedstawiającą historie kilkorgu dzieci, które pomagały w Powstaniu Warszawskim. Jedną z bohaterek książki i uczestniczką wydarzeń historycznych jest p. Barbara Rybeczko, która również zaszczyciła nas swoją obecnością.

      Jak przebiegały spotkania? O czym rozmawiano? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta… Odbyło się pięć spotkań, łącznie dla 9 klas drugich oraz trzecich, i każde z nich było inne. Tym różniły się od tradycyjnych spotkań autorskich, że pisarka nie opowiadała wprost o swojej twórczości, o świecie przedstawionym w książce, nie reklamowała książki, lecz usunęła się w cień i uwagę skierowała na panią Barbarę. Oddała głos p. Basi oraz uczniom, którzy lawinowo zadawali pytania, a przy tym wykazali się ogromną wiedzą historyczną (BRAWO!). Pani Szumowska nie miała gotowego scenariusza i to stanowiło ogromną wartość tych spotkań. Rozmowy były spontaniczne, żywe, niezwykle ciekawe. Dotyczyły oczywiście Powstania Warszawskiego i udziału dzieci w tym wydarzeniu. Jednak była to relacja naocznego świadka i uczestnika zdarzeń – dziecka z Powstania Warszawskiego. Pani Szumowska wcieliła się w rolę pośrednika między p. Basią a uczniami, umiejętnie poprowadziła rozmowę, odpowiednio ją nakierowywała tak, aby uczniowie jak najwięcej wynieśli ze spotkania.

      Rozmowa z uczniami wzbogacana była prezentacją multimedialną zawierającą ilustracje z książki „Fajna Ferajna”, kadry z ekranizacji filmowej (którą wcześniej uczniowie obejrzeli na lekcji z wychowawcą), archiwalne zdjęcia wojenne i przedwojenne.

      Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zakupić książkę i film autorki z dedykacją oraz podpisami obu pań. Biblioteka zaś zyskała nowy egzemplarz „Fajnej Ferajny” oraz pamiątkowy wpis, który już zawisł na ścianie biblioteki.

      Spotkanie było swoistą żywą lekcją historii i za to serdecznie dziękujemy obu paniom.

      Organizatorzy

      Nauczyciele bibliotekarze

      Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych

     • „Robot, który zmieni świat” – wyniki

     • Wyniki konkursu plastyczno-technicznego pt. „Robot, który zmieni świat” zorganizowanego z okazji Roku Lema dla uczniów klas 1-3

      Kategoria – model robota

      I miejsce ex aequo – Soraya kl. 1F, Ahmed kl. 3C

      II miejsce – Przemysław kl. 1S

      III miejsce – Adam kl. 1A

      wyróżnienie – Oskar kl. 1H

      Kategoria – praca plastyczna

      I miejsce – Franciszek kl. 3F

      II miejsce – Aniela kl. 1D

      III miejsce – Filip kl. 1H

      W okresie nauki zdalnej nagrody rzeczowe oraz dyplomy są do odebrania w portierni szkoły.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom (uczniom i ich rodzinom) i gratulujemy wykonania przepięknych, kreatywnych i oryginalnych prac.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

      Organizatorzy – nauczyciele bibliotekarze

     • Przepisujemy Tolkiena

     • Z okazji 130. urodzin Tolkiena  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zorganizowała ogólnopolską akcję KALIGRAFICZNĄ "Przepisujemy Tolkiena" polegającą na przepisywaniu fragmentów Tolkiena zgodnie z zasadami kaligrafii. Nasza szkoła z radością włącza się w tę nietuzinkową akcję. Chętni uczniowie naszej szkoły przepiszą i ozdobią tekst Tolkiena. Organizatorzy z nadesłanych prac stworzą wspólny ogólnopolski rękopis tekstów Tolkiena. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie, tym bardziej, że kaligrafia jest już nieco archaiczną, a już na pewno nieco zapomnianą sztuką pisania, a wartą przypominania.

      Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczycieli bibliotekarzy.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
    • 22 675-25-94 w. 13
    • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland