• Uroczystość pogrzebowa Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej

     • 22 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Pani Karoliny Kaczorowskiej, małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, patrona naszej szkoły.

      W asyście konduktu żałobnego uroczyście wprowadzono urnę z prochami Pani Prezydentowej do Świątyni Opatrzności Bożej.

      W uroczystości wzięła udział delegacja naszej szkoły.

     • UWAGA! DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY BRAVO!

     • Szanowni Państwo,

      w związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów  Zarządzenia nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego wprowadzam zakaz wstępu do szkoły osób postronnych od 16 do 30 kwietnia 2022 r. Do budynków szkolnych wstęp możliwy jedynie dla uczniów oraz pracowników.

      Z poważaniem 
      Angelika Zacheja
      dyrektor szkoły

     • Tomasz Majewski inspiracją dla uczniów

     • Dziś (12.04.2022r.) naszym gościem był Tomasz Majewski. Polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal.

     • „Tydzień Kwitnących Akacji”

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach Stowarzyszenia Moja Białołęka “Ja lider, moje wybory należą do mnie” oraz „Stres pod lupą”.

      Podczas spotkań omawiane są sposoby radzenia sobie w życiu w trudnych sytuacjach, w szczególności podczas sytuacji stresowych. Wzmacniana jest pewność siebie uczniów, postawy liderskie, radzenie sobie z emocjami. Uczniowie ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia. Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa.

       

     • Wyniki konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty z języka polskiego.

     • Informujemy, że nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty  dla uczniów województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2021/2022.

      Tysiąc twarzy bohatera – na drodze opowieści.

       „Wszystko jest opowieścią. To, w co wierzymy, to, co poznajemy, co pamiętamy, a nawet to, co śnimy. Wszystko jest opowieścią, narracją, sekwencją zdarzeń i osób przekazujących sobie emocje. Akt wiary jest aktem akceptacji, akceptacji opowiadanej nam historii. Akceptujemy jako prawdziwe tylko to, co może być opowiedziane.” Carlos Ruiz Zafón

      W Konkursie JĘZYKA POLSKIEGO dwóch uczniów z klasy 8I mierzyło się z zadaniami konkursowymi w etapie rejonowym.         

      Z radością informujemy, że Filip Mazurek (8I) został finalistą etapu wojewódzkiego. Gratulujemy.

     • Szkolny konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

     • 1 marca uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych brali udział w teście wiedzy historycznej, dotyczącej historii Żołnierzy Niezłomnych. Test składał się
      z kilkudziesięciu pytań i oparty był na źródłach z epoki zawartych w regulaminie konkursu.

      Uczniowie naszej szkoły z chęcią wzięli udział w konkursie, wykazując się dużą wiedzą i dając wyraz swoim historycznym zainteresowaniom. Jako organizatorzy konkursu,  wraz z panią wicedyrektor Martą Komińczuk, mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody dla osób, które osiągnęły najwyższy wynik. Nagrody otrzymali:


      I miejsce – Aleksandra Janerka (klasa 6b)

      II miejsce – Dominik Dacka (klasa 8b)

      III miejsce – Kajetan Krzymowski (klasa 7p)

      Młodym historykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu nauki.  

       

      Organizatorzy:                                                                                                                                Tekst:
       

      Adam Kamiński                                                                                                                               Adam Kamiński

      Dominika Oracz

      Andrzej Rudkowski

       

     • Dzień bez plecaka 1.04.2022 r.

     • Dzień bez plecaka 1.04.2022 r. to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków . Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić . W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja, tego naszym podopiecznym w tym roku na pewno nie zabrakło. dzienbezplecakaa(3).mov

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
    • sekretariat@sp356.eu
    • 22 675-25-94 w. 13
    • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland