• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     •  

      Dnia 28 stycznia 2024 r. odbył się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,

      w którym dzielnie uczestniczyli uczniowie SP 356.

       

      Podczas tegorocznego Finału WOŚP SP 356 zebrała:

       

      - 10719,98 do puszek stacjonarnych

      - 2160 zł do eSkarbonki.

       

      Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serca!

      Do zobaczenia za rok!

      Siema!

     • BohaterON- włącz historię!

     • To  już stało się tradycją, że nasza szkoła bierze udział  w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterON w Twojej Szkole - edycja 2023.  Akcja realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii  BohaterON- włącz historię!

      Do akcji przystąpiło 200 uczniów naszej szkoły. Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie oraz bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego. Uczestnicy oprócz edukacji historycznej promują postawy patriotyczne. Od początku akcji udział w niej wzięło niemal 1.800.0000 uczniów. W każdej szkole są w związku z tym przeprowadzane lekcje z zakresu historii i edukacji patriotycznej. W 2022 r. tradycyjne kartki - laurki, zastąpiły wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl - nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

      Wszystkim uczestnikom z całego serca dziękujemy. Czekamy z niecierpliwością na edycję w kolejnym roku szkolnym. Będzie nas więcej!  

       

      Pozdrawiam. Koordynator Magdalena Stefańska

       

      Poniżej przedstawiamy naszą fotorelację z akcji:

       

     • LVII Warszawska Olimpiada Młodzieży

     • Uczniowie SP 356 zajęli IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy w tenisie stołowym chłopców.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Finał szkolnej akcji ,,Paczuszka dla Maluszka"

     • W dniu 4 stycznia 2024 r. do Rodzinnego Domu Dziecka w Rembertowie, dostarczyliśmy zebrane paczki zawierające: 160 sztuki paczek chusteczek nawilżanych, 38 sztuk mleka dla niemowląt, 112 sztuk kaszek dla dzieci oraz 83 sztuki pieluch jednorazowych. W naszych paczkach znajdowały się także środki higieniczne dla niemowląt, słoiczki z jedzeniem dla niemowląt oraz kosz Mojżesza. Łączna wartość darów wyniosła prawie 6000 zł.

      Pragnę serdecznie podziękować całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 356 im. R. Kaczorowskiego w Warszawie – Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom - za zaangażowanie się w akcję.
      Szczególne podziękowania kieruję do Nauczycieli - Wychowawców i ich podopiecznych, którzy wspierali akcję całymi zespołami klasowymi.

      Dziękuję również Pani Aleksandrze Włodarczyk za koordynowanie akcji w klasach 1-3.  Serdeczne podziękowania należą się również Panu Wojciechowi Książyk oraz Pani kierownik świetlicy Annie Mościckiej, którzy pomogli nam w przewozie wszystkich zebranych darów, a także wszystkim darczyńcom, którzy indywidualnie wsparli naszą zbiórkę.

                                                                                                                    Koordynator akcji,

      Angelika Kamińska

     • SZKOLNY KONKURS TALENTÓW: „Magia miłości”

     • 1. Celem konkursu jest twórcze zinterpretowanie tematu „ Magia miłości” i przygotowanie występu w jednej z  trzech możliwych kategorii.

      Ważna jest też możliwość zaprezentowania umiejętności i talentów uczniów oraz wyłonienie laureatów, którzy uświetnią swoimi występami walentynkowy koncert w Białołęckim Ośrodku Kultury.

      • Termin przesłuchań – 9.01 i 11.01.

      2. Uczniowie prezentują przed jury podczas przesłuchań występ w wybranej kategorii:

      • muzyczna – piosenka lub gra na instrumencie ( solo lub do 3 osób);
      • taneczna – układ choreograficzny, taniec  ( solo lub do 3 osób);
      • połączenie tych dwóch kategorii – zaśpiewanie i zatańczenie jednocześnie ( solo lub w układzie do 3 osób).

      3. Wielka Gala: występ laureatów konkursu na koncercie galowym 9 lutego 2024 r. w  Białołęckim Ośrodku Kultury.

      4. Zgłoszenia do konkursu: drogą mailową przez Librusa lub osobiście do p. M. Stefańskiej lub K. Rukść.

      5. Wyłonieni zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy oraz uznanie szkolnej publiki oraz wystąpią na scenie Białołęckiego Ośrodku Kultury.

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UTALENTOWANYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY  DO WSPÓLNEGO TWORZENIA MAGII MIŁOŚCI!

     • Warsztaty plastyczne

     • 19 grudnia uczniowie klas drugich brali udział w świątecznych warsztatach plastycznych. Chętne dzieci oraz ich rodzice poznali technikę decoupage, znaną również jako technika serwetkowa. Uczestnicy spotkania wykonywali ozdoby świąteczne na trzech różnorodnych materiałach: szkle, drewnie oraz masie plastycznej. Powstałe prace można było przeznaczyć na upominek dla bliskiej osoby lub dekorację. Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie, mimo wielu przedświątecznych zadań do wykonania.

      Organizatorem warsztatów była świetlica szkolna.

     • Świąteczny koncert charytatywny dla Oskarka

     • Niedziela 10 grudnia 2023 r. na długo zapisze się w naszej pamięci jako dzień wyjątkowy,
      w którym na deskach Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66 zadziałała się prawdziwa magia pomagania. Tego dnia, armia fantastycznych ludzi o pięknych sercach wystąpiła w koncercie charytatywnym dla Oskarka Kołodziejczyka. Ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 356, Rady Rodziców, a także, rodziny i przyjaciół Oskarka dowiodło, że razem możemy zrobić nie tylko więcej, ale także razem możemy rozsiewać dobro i sprawić by w trudach dnia codziennego zrobić coś prawie niemożliwego. Czasu na zorganizowanie tego wydarzenia, mieliśmy niewiele, a wszystko udało się wspaniale. Było pięknie, rodzinnie, magicznie 😊 Dziękujemy rodzicom Oskara i całej jego rodzinie za obecność w tym magicznym wydarzeniu.

      Dziękujemy wszystkim widzom, którzy tego dnia obejrzeli koncert i dołożyli swoją cegiełkę do operacji Oskara.

      Dziękujemy za zaangażowanie naszym wspaniałym uczniom, nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom, naszym gościom - Pani Ani Szatybełko, Panu Krzysztofowi Skórzyńskiemu,  Igorowi Kobylarczykowi wraz z rodzicami oraz całej publiczności. Serdeczne podziękowania składamy również dyrekcji Białołęckiego Ośrodka Kultury Pani Karolinie Adelt – Jóźwiak za umożliwienie organizacji koncertu oraz Panu Janowi – akustykowi😊. Po koncercie popularnością cieszył się kiermasz słodkości i ozdób świątecznych przygotowany przez uczniów i ich rodziny oraz pracowników SP 356. W zimowy nastrój wprowadziła nas  również firma Flo – Pol, która ugościła nas zimową herbatą. Wszystkie te piękne chwile koncertu na fotografiach  uwiecznił Pan Grzegorz Kobylarczyk, a po koncercie można było uwiecznić je zdjęciem z fotobudki – FotoBudka Mazowsze.

       

      Podczas koncertu zebraliśmy  - 8289,24 zł

      Firma Lemur – zebrała 1388.93 zł

      Kiermasz Wolontariatu SP 356 i Samorządu Uczniowskiego SP 356 – 1876,50 zł

      Akcja ,,Kup pluszaka za piątaka” – 3000 zł

      Łącznie zebraliśmy – 14554,67 zł

       

      Szanowni Państwo, to było piękne i wzruszające wydarzenie, jedno z wielu dobroczynnych działań społeczności SP 356. Jednak na tym nie poprzestajemy i w nowym roku 2024 r. rozsiejemy jeszcze coś dobrego, życzliwość i szczęście, bo RAZEM możemy więcej!

     • Konkurs na ANIOŁA DOBROCI

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs na Anioła dobroci został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były piękne, a decyzja była trudna do podjęcia. Ale udało się...

      1 Miejsce - Tomasz Nycz i Magdalena Nycz

      2 Miejsce - Jakub Zięba i Julia Zięba

      3 Miejsce - Gabriela Janowska

      Wyróżnienia: Antoni Woś, Laura Wolak, Ola Boruc, Karolina Borzęcka, Adam Gościński, Julia Pleshanova, Szymon Szwajczewski, Marysia Topa.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz ogromne zaangażowanie. Serdecznie gratulujemy! Po odbiór nagród zapraszamy w czwartek 21.12.2023 o godz. 11:30 do sali 5b w budynku głównym.

     • GRATULACJE!

     • Uczniowie SP 356 zajęli II miejsce w KOSZYKÓWCE Chłopców Szkół Podstawowych w kat. ,,Dzieci" w LVII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2023/2024.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

     • Świąteczny Koncert Charytatywny

     • Społeczność SP 356 serdecznie zaprasza na Świąteczny Koncert Charytatywny „Dla Oskarka”, który odbędzie się w niedzielę 10.12.2023r. o godz. 16:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury.

      Oskar ma 12 lat i od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i obustronny niedosłuch spowodowany wrodzoną cytomegalią. W swoim codziennym życiu jest zależny od dorosłych. Wymaga stałej 24-godzinnej opieki, którą sprawują jego cudowni rodzice. W trudach dnia codziennego, silnym oparciem i pomocną dłonią wspiera go również najcudowniejszy brat – Alan.

      Niestety życie pisze różne scenariusze i rzuca nowe wyzwania do pokonania. W chwili obecnej Oskar ma problemy związane z podwichnięciem biodra, co uniemożliwia pionizowanie, a to z kolei powoduje zanikanie mięśni. Spastyka powoduje ból i ogromne naprężenia ciała. Ratunkiem jest  operacja, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny. Operacja jest odpłatna. Koszt operacji z rehabilitacją to ok. 200 tys. zł. To cena za to, aby Oski mógł znów stanąć na nóżkach i dalej walczyć o każdy nowy krok. 

      Podczas koncertu każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę, aby wesprzeć rodzinę Oskarka i zwiększyć jego szansę na to co dla nas zwyczajne, a dla chłopca jakże niezwykłe.

      Oprócz przedstawienia i koncertu odbędzie się kiermasz świąteczny, będą słodkości i mamy nadzieję, dużo o wielkich sercach GOŚCI

     • Konkurs na najbardziej oryginalną choinkę

     • Konkurs Samorządu Uczniowskiego  na najbardziej oryginalną choinkę w klasach 4-8 rozstrzygnięty!

      Nie sposób ocenić Waszej wielkiej kreatywności i pomysłowości w tegorocznej edycji. Udało się i mamy to….. Jesteście dla nas wielką inspiracją, Wasze zaangażowanie nie zna granic. Dziękujemy drodzy uczniowie i nauczyciele!!!!!

      I miejsce – klasa 7E (choinka w sali 103A) - najbardziej pachnąca

      II miejsce- klasa 7I (choinka w sali 103B) - najbardziej ekologiczna

      III miejsce klasa 7D (choinka w sali 3C) - najbardziej elegancka

      Dziękujemy za zaangażowanie i wielkie emocje jakich nam dostarczyliście. W przyszłym roku czekamy na kolejne pomysły i inspiracje.

       

      Wesołych Świąt !!!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
   • Sekretariat do spraw uczniów: 22 675-25-94 w. 13 poniedziałek, wtorek. : 8.00 - 16.00 środa: 12.00 - 16.00 czwartek, piątek: 8.00 - 16.00 Sekretariat Dyrektora: 22 675-25-94 w. 16 poniedziałek : 8.00 - 16.00 wtorek: 12.00 - 16.00 środa - piątek: 8.00 - 16.00
   • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa Poland