• Udział uczniów w projektach:

     • "Mądre dzieciństwo- V edycja"

      "Moje życie-moje wybory- V edycja"

       

      Projekt „Mądrę dzieciństwo” – V edycja zakłada (jako kontynuacja projektu pod tą samą nazwą od 2018 r.) objęcie opieką specjalistyczną dzieci z I etapu edukacyjnego z aktywnym włączaniem rodziców i nauczycieli. Proponujemy sprawdzone form pracy, takie jak treningi umiejętności społecznych, zajęcia projektowe skierowane dla dzieci nieśmiałych pomagające im otworzyć się, zaistnieć na terenie klasy, rozwijające ich zainteresowania, zajęcia bajkoterapii uczące szanowania wartości uniwersalnych jako element integracji dzieci pochodzących z różnych środowisk. Wszystkie działania mają za zadanie podniesienie samooceny, uczą współdziałania ze sobą dzieciaków. Dla nauczycieli proponujemy warsztaty związane ze zjawiskiem buillyingu i cyberbuillyingu. Szczegółowa tematyka wszystkich form pracy jest każdorazowo uzgadniana z dyrektorem Szkoły i kadrą psychologiczno – pedagogiczną placówki oświatowej i zgodna z programem profilaktyczno –wychowawczym szkoły.

      Projekt „Moje życie – moje wybory” – V edycja jest projektem adresowanym do uczniów starszych klas szkoły podstawowej .Stanowi kontynuację projektów o tej samej nazwie od 2018 r. cieszącym się bardzo dużym uznaniem szkół i przede wszystkim bezpośrednich odbiorców. W projekcie utrzymane zostały propozycje ofertowe o największej skuteczności i największym zapotrzebowaniu. Punktem wyjścia dla skutecznych form pomocy jest właściwe określenie potrzeb i możliwości dziecka / ucznia, wielopłaszczyznowa, kompleksowa diagnoza, uwzględniająca kontekst środowiskowy funkcjonowania dziecka. Następstwem jest adresowanie pomocy do dziecka / ucznia zgodnie z jego potrzebami i możliwościami. Proponujemy warsztaty klasowe, treningi umiejętności społecznych, kluby dyskusyjne projektowania pozytywnych zmian w aspekcie umiejętności podejmowania własnych właściwych decyzji, uczenie umiejętności odmowy – przeciwdziałanie zjawiskom uzależnień.

     • Uroczystość pogrzebowa Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej

     • 22 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Pani Karoliny Kaczorowskiej, małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, patrona naszej szkoły.

      W asyście konduktu żałobnego uroczyście wprowadzono urnę z prochami Pani Prezydentowej do Świątyni Opatrzności Bożej.

      W uroczystości wzięła udział delegacja naszej szkoły.

     • UWAGA! DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY BRAVO!

     • Szanowni Państwo,

      w związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów  Zarządzenia nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego wprowadzam zakaz wstępu do szkoły osób postronnych od 16 do 30 kwietnia 2022 r. Do budynków szkolnych wstęp możliwy jedynie dla uczniów oraz pracowników.

      Z poważaniem 
      Angelika Zacheja
      dyrektor szkoły

     • Tomasz Majewski inspiracją dla uczniów

     • Dziś (12.04.2022r.) naszym gościem był Tomasz Majewski. Polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal.

     • „Tydzień Kwitnących Akacji”

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach Stowarzyszenia Moja Białołęka “Ja lider, moje wybory należą do mnie” oraz „Stres pod lupą”.

      Podczas spotkań omawiane są sposoby radzenia sobie w życiu w trudnych sytuacjach, w szczególności podczas sytuacji stresowych. Wzmacniana jest pewność siebie uczniów, postawy liderskie, radzenie sobie z emocjami. Uczniowie ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia, dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia. Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa.

       

     • Wyniki konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty z języka polskiego.

     • Informujemy, że nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty  dla uczniów województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2021/2022.

      Tysiąc twarzy bohatera – na drodze opowieści.

       „Wszystko jest opowieścią. To, w co wierzymy, to, co poznajemy, co pamiętamy, a nawet to, co śnimy. Wszystko jest opowieścią, narracją, sekwencją zdarzeń i osób przekazujących sobie emocje. Akt wiary jest aktem akceptacji, akceptacji opowiadanej nam historii. Akceptujemy jako prawdziwe tylko to, co może być opowiedziane.” Carlos Ruiz Zafón

      W Konkursie JĘZYKA POLSKIEGO dwóch uczniów z klasy 8I mierzyło się z zadaniami konkursowymi w etapie rejonowym.         

      Z radością informujemy, że Filip Mazurek (8I) został finalistą etapu wojewódzkiego. Gratulujemy.

     • Szkolny konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

     • 1 marca uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych brali udział w teście wiedzy historycznej, dotyczącej historii Żołnierzy Niezłomnych. Test składał się
      z kilkudziesięciu pytań i oparty był na źródłach z epoki zawartych w regulaminie konkursu.

      Uczniowie naszej szkoły z chęcią wzięli udział w konkursie, wykazując się dużą wiedzą i dając wyraz swoim historycznym zainteresowaniom. Jako organizatorzy konkursu,  wraz z panią wicedyrektor Martą Komińczuk, mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody dla osób, które osiągnęły najwyższy wynik. Nagrody otrzymali:


      I miejsce – Aleksandra Janerka (klasa 6b)

      II miejsce – Dominik Dacka (klasa 8b)

      III miejsce – Kajetan Krzymowski (klasa 7p)

      Młodym historykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu nauki.  

       

      Organizatorzy:                                                                                                                                Tekst:
       

      Adam Kamiński                                                                                                                               Adam Kamiński

      Dominika Oracz

      Andrzej Rudkowski

       

     • Dzień bez plecaka 1.04.2022 r.

     • Dzień bez plecaka 1.04.2022 r. to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków . Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić . W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja, tego naszym podopiecznym w tym roku na pewno nie zabrakło. dzienbezplecakaa(3).mov

     • Wiosenny pokaz mody - dzieci z grupy 0a i 0b

     • 24.03.2022r. W naszej szkole odbył się Wiosenny pokaz mody - dzieci z grupy 0a i 0b zaprezentowały swoje kolorowe stylizacje w rytmach wiosennej oprawy muzycznej. Radości i uśmiechom nie było końca.

      Przed głównym pokazem dzieci z grupy 0a powitały nas tańcem i piosenką a zerówkowicze z grupy b zakończyły pokaz w swoim właściwym klimacie poprzez muzyczne show zespołu " Skaldowie".

      Dziękujemy za wspaniałe oklaski i przybycie; Szanownej Dyrekcji Szkoły, uczniom z klasy 1s oraz zaprzyjaźnionej świetlicy klas 1-3. Nasze kochane Dzieci mogą zawsze liczyć na pomoc i zaangażowanie swoich cudownych Rodziców- Dziękujemy .

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
   • sekretariat@sp356.eu
   • 22 675-25-94 w. 13
   • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland