• Tydzień Kreatywności

     • W dniach 17-21 kwietnia, odbędzie się w naszej szkole TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI. Mamy nadzieję, że przygotowane propozycje i pomysły umilą oraz urozmaicą ten czas wszystkim uczniom i nauczycielom :)

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Jak co roku z początkiem kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku to wydarzenie odbyło się w naszej szkole 3 kwietnia pod hasłem: WSZYSTKIE BARWY AUTYZMU. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić neuroróżnorodność, wieloaspektowość oraz pełen wachlarz rozmaitych emocji związanych z tym zaburzeniem.

      W ramach gestu solidarności z osobami z autyzmem staraliśmy się wejść nieco w ich świat i zrozumieć pewne mechanizmy, które kierują ich zachowaniem. W związku z tym tego dnia w szkole zostały między innymi wyciszone dzwonki, uczniowie nie pisali również niezapowiedzianych kartkówek. Mogli oni natomiast przystąpić do innego wyzwania jakim był elektroniczny quiz wiedzy o autyzmie.

      Zgodnie z hasłem przewodnim wszystkie klasy losowały wcześniej na ten dzień swój kolor, w który przyjdą ubrane - wspólnie stworzyliśmy prawdziwą paletę barw autyzmu :)

      Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie również solidaryzowali się z osobami z autyzmem. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom (również sensorycznym) mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z zaburzeniami autystycznymi. Nie zabrakło m.in. tajemniczego woreczka, z którego dzieci wyszukiwały bez użycia wzroku elementy o odpowiedniej fakturze. Udowodniło to uczniom, że osoby ze spektrum autyzmu często mają zaburzone czucie głębokie. Również odczytywanie i wyjaśnianie metafor oraz znaczenia przysłów okazało się cenną lekcją. Osoby autystyczne myślą bowiem na poziomie konkretu, a to co słyszą rozumieją bardzo dosłownie.

      Autyzm to spektrum kolorów i kształtów, poznajemy - nie wykluczamy!

     • WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH PT. "TO WYRÓŻNIA MÓJ KRAJ"

     • W budynku filialnym naszej szkoły,

      została przygotowana przepiękna wystawa prac plastycznych

      pt. To wyróżnia mój kraj.

      Autorami prac są uczniowie cudzoziemscy z klas I-III,

      którzy wykazując się talentem, kreatywnością oraz wrażliwością artystyczną,

      przedstawili piękno oraz wyjątkowość swojego rodzimego kraju.

     • Wspieraj, Motywuj, Nie Hejtuj!

     • Dnia 05.04.2023r. odbyły się warsztaty motywacyjne dla uczniów naszej szkoły pt. ,,Wspieraj, Motywuj, Nie Hejtuj!”. Projekt Pani Kingi Zawodnik, znanej z programu TV ,,Dieta czy Cud?” został objęty patronatem Pani Izabeli Ziątek – Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP 356 z ogromną radością dołączyli do pomysłu i swoimi występami uświetnili wydarzenie. Chór szkolny jak zawsze zachwycił oprawą muzyczną, a kadra pedagogiczna talentem scenicznym.

      Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, która w dzisiejszych czasach szczególnie narażona jest na hejt, wyśmiewanie, obrażanie. Ma na celu uświadamianie uczniów, że zawsze znajdą wsparcie w trudnych życiowych momentach i uczenie ich gdzie mogą zwrócić się po pomoc.

      Jesteśmy dumni, że nasza szkoła jako pierwsza wzięła udział w tym szczególnym projekcie.  Wierzymy, że uczniowie zapamiętają na zawsze jak ważna jest samoakceptacja , wiara w siebie i empatia, a  w codziennym  życiu będą stosować się do hasła: Wspieraj, Motywuj, Nie hejtuj!

     • "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" - FUNDACJA WOŚP

     • KRĘCIOŁA TV - youtube

      W dniach 28 i 29 marca 2023 r., z inicjatywy Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka Pani Izabeli Ziątek,  w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli wszystkich białołęckich szkół, prowadzone przez Fundację WOŚP pt. ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Jurek Owsiak, który od dawna zwraca uwagę na problem szerzenia wiedzy na temat pierwszej pomocy w szkołach. Nie jest ona obowiązkowa, ale odpowiedzialna za oświatę na terenie dzielnicy Białołęka Wiceburmistrz Pani Izabela Ziątek, zarekomendowała wprowadzenie obowiązkowych szkoleń z pierwszej pomocy w klasach I-III we wszystkich szkołach podstawowych na terenie naszej dzielnicy. W trakcie spotkania Pani Burmistrz wystosowała prośbę do Pana Jurka o wprowadzenie szkoleń również w białołęckich przedszkolach.

      Wizytę Pana Jurka Owsiaka uświetniła szkolna grupa muzyczna pod batutą p. Ani Mocarskiej Kilian, a wszystkich gości witali wolontariusze pod opieką p. Iwony Kargulewicz, naszej WOŚP-owej koordynatorki.

      Szczególnie wzruszającym akcentem był moment przekazania pięknego portretu pana Jurka, autorstwa naszej przezdolnej uczennicy Liliany Głażewskiej.

      Na zakończenie Oliwier – uczeń SP 356, zagrał specjalnie dla Pana Jurka melodię WOŚP na akordeonie, której, jak twierdzi, uczył się przez całą noc :) Ta niespodzianka zachwyciła wszystkich zgromadzonych gości i uczestników szkolenia.

      To niesamowite, jak wspólne pomaganie łączy nas wszystkich :)

      Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych, które przystępują do Programu dobrowolnie. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała już bezpłatnie ponad 68 097 fantomów do nauki resuscytacji, plakaty, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. W SP 356 materiały dla wszystkich 17-nastu białołęckich szkół podstawowych przekazał osobiście Jurek Owsiak.

      Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma czas ale również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” skupia się na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się odruchem naturalnym. 

      Nauczyciele biorący udział w szkoleniu, zostali w fachowy sposób przygotowani do szerzenia tej jakże cennej wiedzy wśród najmłodszych uczniów w naszej dzielnicy.  Gramy z WOŚP cały rok! Siema !

     • WIOSENNY POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

     • W piątek 24 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP 356, klasy 7 i 8 przeprowadziły WIOSENNY POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ. Uczniowie zachwycili oryginalnymi i wyjątkowymi pomysłami na stroje. Dziękujemy za wesoły początek wiosny :)

     • "Niechaj każdy się się dziś dowie, że jest Święto WSZYSTKICH KOBIET"

     • Z okazji DNIA KOBIET, 8 marca 2023 r. nasi najmłodsi uczniowie przygotowali program artystyczny dla Pań z naszej szkoły. Były piękne wiersze i piosenki. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności aktorskich, chłopcy wręczyli przygotowane przez siebie laurki przybyłym gościom. 

      Wszystkim Paniom i tym dużym i tym małym, życzymy dużo zdrowia, miłości, moc uśmiechów i radości.

       

     • Bal Karnawałowy 2023

     • Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, w piątek 10 lutego, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla młodszych uczniów z klas 0-6 oraz dyskoteka dla naszej młodzieży z klas 7-8.

      Uczniowie wraz z wychowawcami stanęli na wysokości zadania przebierając się w barwne stroje i kostiumy - jak karnawał, to karnawał! Również sala gimnastyczna, dzięki staraniom Rodziców i Nauczycieli, wyglądała jak z bajki.
      Konkursami, szalonymi zabawami i super muzyką, umilał wszystkim czas niezastąpiony Pan Buźka. Te wspaniałe chwile można było uwiecznić, robiąc u zaproszonego Pana Fotografa  zdjęcia klasowe oraz indywidualne.

      Rodzice z poszczególnych klas zadbali o to, by nikt nie wyszedł głodny - przygotowali słodki poczęstunek, ciasta, ciasteczka oraz popcorn, który cieszył się największą popularnością.

      Wieczorem, w szalonym świetle kolorofonów, odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Uczniowie dali się porwać propozycjom Pana Buźki i do końca bawili się świetnie  w rytm najnowszych przebojów.

      Zarówno bal karnawałowy jak i dyskoteka udały się wspaniale!!! Cieszymy się, że w tak miłej atmosferze spędziliśmy ten niezapomniany czas, odrywając się choć na chwilę od pracowitej, szkolnej rzeczywistości.

      Dziękujemy naszym uczniom za odpowiedzialną zabawę, a Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom za czuwanie nad bezpieczeństwem naszych podopiecznych.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
   • 22 675-25-94 w. 13
   • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa 03-287 Warszawa Poland