• Podróże z Pazurem

     • 28 października odbyło się spotkanie autorskie twórców komiksów Podróże z Pazurem. Trio opowiedziało o swoich podróżniczych przygodach. Jednak najważniejszym przekazem opowieści była sygnalizacja tematów poważnych, istotnych i problematycznych dla całej planety. Zarówno w kwestiach ekologicznych, jak i społecznych. Przybliżyli różnorodność i złożoność innych kultur, uczyli relacji na linii człowiek – pies, odpowiedzialnego traktowania tych i innych zwierząt. Wszystko zostało okraszone ciekawostkami geograficzno-kulturowymi oraz kulisami życia w ciągłej drodze.

     • Europejski Dzień Języków SP356

     • Dnia 27 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r., obchodzone jest corocznie 26 września.

      Z tej okazji uczniowie klasy dwujęzycznej, 8A, z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami przeprowadzali wywiady, które dotyczyły korzyści, jakie daje nauka języków obcych. Ankietowani opowiadali o swoim ulubionym języku, wymieniali najpopularniejsze języki świata. Duże zainteresowanie wzbudziły wypowiedzi nauczycieli, którzy wspominali swoje “językowe” doświadczenia z czasów własnej edukacji. Każdy uczestnik wywiadu otrzymał zakładkę do książki, zaprojektowaną specjalnie na tę okazję. 

      Cała społeczność szkolna oraz rodzice, w dniach od 27 września do 1 października, mieli możliwość zapoznania się z prezentacją tematyczną, przygotowaną przez uczniów klasy 8A.

      Na lekcjach języków obcych uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach językowych.

      W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków klasa 8A uczestniczyła w odwróconej angielsko-niemieckiej lekcji otwartej. Temat zajęć brzmiał: Przybory i akcesoria szkolne. Uczniowie porównywali słownictwo w zakresie obu języków, prezentowali dialogi sytuacyjne, aktywnie uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach oraz śpiewali angielską piosenkę niemieckiego zespołu Fool’s Garden.

      Organizatorki obchodów p. Iwona Tymińska, nauczycielka języka niemieckiego oraz p. Irena Szeliga, nauczycielka języka angielskiego, dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację obchodów tegorocznego Dnia Języków.

     • Mobilna pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 356

     • Mobilna pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 356dzięki grantowi w programie PSE „WzMOCnij swoje otoczenie”

      Projekt Stowarzyszenia Razem dla Białołęki otrzymał grant w ramach III edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dofinansowaniew wysokości 40 000 zł zostało przeznaczone na zakup laptopów do pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiegona warszawskiej Białołęce. Środki na realizację projektu pochodząod organizatora programu – Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

      Grant od PSE został w całości przeznaczony na zakup 11 laptopów oraz akcesoriów komputerowych do nowej pracowni szkolnej. Zakupiony sprzęt posiada najnowszy system operacyjny z możliwością aktualizacji oraz 3 letnią gwarancję producenta.

      – Nowa pracownia odciąży istniejącą salę komputerową i ułatwi dostęp do komputerów uczniom z największej szkoły podstawowej w kraju, gdzie w bieżącym roku uczy się blisko 1700 dzieci. Zakupiony sprzęt umożliwi organizację zajęć z informatyki w nowej filii szkoły, a w okresie nauki zdalnej będzie mógł być wypożyczany potrzebującym uczniom np.: z rodzin wielodzietnych. Jestem bardzo wdzięczna za tę inicjatywę, za pamięć o naszych potrzebach, które z racji liczebności szkoły stale rosną. Szczególnie dziękuję rodzicowi, Panu Sebastianowi Gutowi, który był inicjatorem całej akcji i bezpośrednio przyczynił się do wsparcia naszej placówki i pozyskania dla uczniów nowych komputerów – mówi Angelika Zacheja, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356 w Warszawie.

      Program „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznegoi kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekty inwestycyjne oraz eksploatacyjne.Na terenie gminy Warszawa-Białołęka realizowany jest projekt budowy stacji 220/110kV Praga (Żerań). W ramach inwestycji powstaną dwie 4-kilometrowe, podziemne linie kablowe, które wyprowadzą energię elektryczną z EC Żerań, włączając ją do istniejącej napowietrznej sieci wysokich napięć linii przesyłowej Miłosna – Mory.

      Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

     • Wirtualne Podróże

     • Wirtualne Podróże

      Uczniowie klasy 2s wraz z wychowawcą rozpoczęli przygodę z wirtualnymi podróżami, przystępując do  Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Wirtualne Podróże”.

      Przez najbliższe miesiące będziemy zdobywać wiedzę o świecie poprzez uczestnictwo w lekcjach na żywo z organizatorami projektu, a także poprzez udział we wspólnych działaniach przy wykonywaniu zaplanowanych zadań. Meldujemy wykonanie pierwszego z nich – karta do Albumu Wirtualnego Podróżnika  

      Zachęcamy do śledzenia relacji z naszych kolejnych poczynań.

      Uczniowie klasy 2s z wychowawcą

      bierzemy_udzial.pdf     • Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356 – warsztaty 4-8

     • Drodzy Rodzice uczniów klas 4-8,

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356”, w ramach którego na terenie szkoły dla chętnych uczniów klas 4-8 będą odbywały się bezpłatne warsztaty z elektroniki. Zajęcia realizowane są w soboty w godzinach: 9:00- 12:45  (I grupa) i 13:00-16:45 (II grupa).  

      Terminy warsztatów:

      • 18 września,
      • 25 września,
      • 2 października
      • 9 października
      • 16 października
      • 23 października

      Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 16 września. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy złożyć do p. Anny Ślusarczyk za pośrednictwem portierni.

      Z wyrazami szacunku,

      Emilia Staśkiewicz

       

     • Narodowe Czytanie 2021 r.

     • Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbyła się 4 września 2021r. w godzinach 10-11.30. W tym roku czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.  Gościem specjalnym był pisarz, poeta, tłumacz, publicysta i "freelancer" - Pan Marcin Brykczyński. Słuchaliśmy też fragmentu czytanego w języku hiszpańskim prosto ze słonecznej Almerii.
      Wrześniowe spotkania w ramach Narodowego Czytania dla naszych uczniów to nie tylko obcowanie z literaturą piękną. Przede wszystkim to wspólne projekty uczące życia, pokazujące różne jego blaski i cienie. Czytaliśmy już z osobami bezdomnymi i z dziećmi z Kliniki Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Rok temu współtworzyliśmy niepowtarzalne chwile z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Izabelinie. Zawsze towarzyszą nam wyjątkowe osoby. Pokazujemy: jak słowo łączy, jak cennym darem jest zdrowie, rodzina a przede wszystkim życie. Zwracamy też uwagę na rolę empatii. Słowo wtedy w pełni wybrzmiewa i nabiera wartości, gdy świadomie, z kulturą i odpowiedzialnością kierujemy je do drugiego człowieka.

       

      Grażyna Falkowska i Marzena Jefimczyk-Rydz

       

     • Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356 - warsztaty 1-3

     • Drodzy Rodzice,

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Zostań mistrzem kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356", w ramach którego na terenie szkoły dla chętnych uczniów klas 1-3 będą odbywały się bezpłatne warsztaty z robotyki. Zajęcia realizowane są w soboty w godzinach: 9:00- 12:45 i 13:00-16:45.

      Terminy warsztatów:

      • 18 września,

      • 25 września,

      • 2 października

      • 9 października

      • 16 października

      • 23 października

       

      Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 15 września. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać z portierni, a następnie złożyć do p. Anny Ślusarczyk również za pośrednictwem portierni.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Emilia Staśkiewicz

     • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • 4.09.21 - Dni Białołęki - My też tam byliśmy :)

     • Dzień pełen atrakcji i zabawy na świeżym powietrzu. Nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla młodszych i nieco starszych mnóstwo aktywności. Były gry i zabawy edukacyjne, artystyczne wyzwania, chemiczne eksperymenty, tatuaże, kapelusze, balonowe stworki, a wykonany przez panią Sylwię robocik zachęcał do zdjęć pamiątkowych. Dziękujemy za to, że byliście z nami.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

       

      SZANOWNI RODZICE!

      W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie będą uczyć się w dwóch budynkach, tj.:

      BUDYNEK GŁÓWNY:

      • oddziały przedszkolne: 0A, 0B
      • klasy: 1a, 1b, 1g, 1s, 2i, 2s
      • oraz wszystkie klasy 4-8.

      BUDYNEK FILIALNY (nowa lokalizacja naprzeciwko budynku głównego):

      • pozostałe klasy 1-3.

      ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022w dniu 1 września 2021:

      Klasy 1, klasy 4 – uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej (budynek główny), następnie przejście na spotkanie organizacyjne z wychowawcą do sali zgodnie z harmonogramem.

      Oddziały przedszkolne, klasy 2, 3, 5, 6, 7, 8 – spotkanie organizacyjne z wychowawcą w sali zgodnie z harmonogramem.

       

      UWAGA! Z uwagi na okres pandemii bardzo prosimy o ograniczenie obecności rodziców na terenie szkoły w dniu rozpoczęcia roku szkolnego wg. poniższej rekomendacji:

      • Klasy 0, I – IV – uczeń może wejść maksymalnie z jednym rodzicem (obowiązuje maseczka i dezynfekcja rąk)
      • Klasy V – VIII – uczniowie przychodzą do szkoły samodzielnie – bez rodzica (obowiązuje maseczka i dezynfekcja rąk)

      LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH  – zostaną umieszczone w holu głównym szkoły, przy portierni, w poniedziałek 23.08 o godz. 12:00.

       

       

       

       

     • Półkolonie „Laboratorium Naukowe”

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

       

      Półkolonie „Laboratorium Naukowe”, które realizowaliśmy w naszej szkole w ramach projektu „Zostań Mistrzem Kompetencji w SP 356!” właśnie dobiegły końca.

      Był to czas wspaniałej zabawy, ciekawych doświadczeń, uśmiechu, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Nasi uczniowie spędzili cudowny i magiczny czas poznając m.in. budowę katapulty oraz chemiczne mikstury.

      Dzięki uprzejmości i opieki wykwalifikowanych instruktorów każdego dnia na twarzach dzieci gościł promienny uśmiech. Za to z całego serca dziękujemy!

      Akcja finansowana w ramach realizacji projektu Unijnego „Zostań Mistrzem Kompetencji w SP 356!” zainicjowanego przez Panią Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka Izabelę Ziątek.

      Galeria zdjęć:​​​​​​​

      Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem „d z i ę k u j e m y”.

     • Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021

     • Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021

      Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

      Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

      Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Dzielnicy, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się. Warszawa uruchomiła 18 punktów samospisowych – po jednym w każdej dzielnicy – na Białołęce w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197.(wejście C)

      Więcej informacji:

      INFOLINIA SPISOWA 22 279 99 99

      WWW.SPIS.GOV.PL