• Tydzień Uczniowskiej Supermocy

          • W tym tygodniu w naszej szkole odbywa się Tydzień Uczniowskiej Supermocy. To akcja edukacyjna, która ma na celu uświadomienie dzieciom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów oraz budowanie poczucia własnej wartości. Zależy nam, aby uczniowie zrozumieli, że warto rozwijać swoje zdolności i pasje, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i swoje możliwości.W tym roku motyw przewodni wydarzenia brzmi: Sięgamy gwiazd. Uczniowie będą mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów i mocnych stron oraz wykonania razem z klasą kosmicznego zadania.Zachęcamy wszystkie dzieci do podzielenia się z innymi swoimi pasjami, ponieważ każdy może sięgać gwiazd! :)

          • Zabawa Sztuką

          •  

             

            " ZABAWA SZTUKĄ"

            Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

             

                  Uczniowie klasy  3a przyłączyli się do tegorocznego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego 2022/23 -  " Zabawa Sztuką".  Do realizacji wybrano pięć zadań projektowych, które zamieszczone zostały na plakacie. Zachęcamy do śledzenia pomysłów i efektów naszej pracy, które będą prezentowane na stronie szkoły

            i w budynku filii.

            wychowawca kl. 3a

            Dorota Szynkaruk

          • Warsztaty z dietetykiem

          • 5 października 2022 roku uczniowie klasy 7b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z dietetykiem z pracowni dietetycznej Naturhouse. Uczniowie dowiedzieli się jak komponować zbilansowane posiłki oraz poznali przykładowe propozycje zdrowych jadłospisów. Pani dietetyk zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Uczniowie policzyli również swój wskaźnik BMI oraz poznali zdrowe zamienniki fast foodów i klasycznych słodyczy.

          • Sprzątanie Świata 2022

          • Sprzątanie Świata 2022 W naszej szkole co roku we wrześniu obchodzona jest akcja Sprzątania Świata. Akcja ta swój początek miała w Australii, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku. Wtedy też 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w sprzątaniu terenów portu. Niedługo potem akcja rozpowszechniła się na całą Australię i na cały świat. W Polsce akcja po raz pierwszy odbyła się w 1994 roku. Tegoroczna akcja sprzątania świata w naszej szkole miała nieco inny charakter niż rok temu. Uczniowie skupili się na promowaniu świadomości ekologicznej w społeczności szkolnej oraz nagłośnieniu problemu zanieczyszczania środowiska naturalnego. Uczniowie klasy 7b- Alicja Janerka, Anastasiia Karabin, Szymon Iżycki i Julian Malarski pod opieką nauczyciela biologii, pani Anny Jóźwiak-Stalęgi, przeprowadzili w poszczególnych klasach lekcje warsztatowe na temat szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska. Nasi prelegenci w swoim wystąpieniu poruszali m.in temat wpływu człowieka na zanieczyszczenie środowiska naturalnego, przyczyn kwaśnego deszczu oraz smogu itp. Poruszono również kwestię globalnego ocieplenia. Uczniowie omawiali również poprawne sposoby na segregację odpadów i zalety recyklingu. Naszym prelegentom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas

          • Dzień Piżamy – podsumowanie

          • II Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy zorganizowany w naszej szkole już za nami. Wielu uczniów oraz nauczycieli założyło piżamy, by w ten sposób okazać wsparcie dzieciom przebywającym na oddziałach onkologii.

            Podczas szkolnej zbiórki udało się zebrać kwotę 2130,22 zł, która w całości została przekazana na konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Wiemy również o wpłatach indywidualnych przekazanych bezpośrednio na konto Fundacji. Dziękujemy za okazane wsparcie i za to, że zawsze możemy na Was liczyć! Jesteście wielcy!

            Ogromne podziękowania składamy również naszym Wolontariuszom, którzy tego dnia dzielnie kwestowali: Oli, Ignacemu i Karolinie z kl. 3s oraz Samorządowi Uczniowskiemu: Małgosi, Aleksowi i Laurze.

            Opiekunowie wolontariatu szkolnego

          • Dzień Gier Planszowych

          • 14 października 2022

            14 października będziemy również świętować w naszej szkole Dzień Gier Planszowych. Wydarzenie to zostanie zorganizowane w ramach akcji - Zrób przerwę na planszówkę w szkole! - która jest częścią programu edukacyjnego Zgrana Szkoła. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą zabawę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni.

            Zachęcamy wszystkich uczniów, aby tego dnia przynieśli do szkoły swoje ulubione gry planszowe oraz zaangażowali do rozgrywek swoich rówieśników i nauczycieli :)

            Każda klasa może zaprojektować także swoją własną grę planszową (liczy się wyobraźnia i kreatywność), a do niej stworzyć zasady oraz instrukcję. Takimi grami można się wymieniać z innymi klasami :)

             

            Zatem do zaGRAnia w najbliższy piątek!

          • AKCJA EDUKACJA

          • PORZĄDKUJEMY, NIE MARNUJEMY

             

            Nasi uczniowie podczas trwania całego ubiegłego roku szkolnego 2021/2022 pozostawiły w szatni szkolnej wiele czapek, bluz, koszulek, worków na buty itp. Czekaliśmy na odbiór tych rzeczy do końca września. Po tym czasie wszystkie ubrania, które nie zostały odebrane trafiły do Domu Matki przy ulicy Małego Rycerza 25 w Warszawie.

            Dom Matki, jest wsparciem dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi w 2022r. znalazły w nim schronienie matki z dziećmi, które uciekły przed wojną z Ukrainy. Ośrodek, stworzony przez Provident Polska, umożliwia im start na rynku pracy, ale też wsparcie psychologiczne i edukacyjne.

          • Charytatywny Dzień Piżamy

          •  

            Wolontariat szkolny wraz z Fundacją „Gdy liczy się czas” serdecznie zaprasza na II Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy organizowany w naszej szkole na rzecz dzieci na oddziałach onkologii.

            Dzień Piżamy to dzień solidarności z chorymi dziećmi. Dlaczego piżama? Ponieważ dla wielu chorych dzieci jest to standardowe ubranie. To co nam kojarzy się z odpoczynkiem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. 

            Dlatego 10 października 2022 r. zakładamy piżamy i wspieramy małych pacjentów!

            W tym dniu zorganizowana będzie także zbiórka datków pod hasłem: 5-złotówka dla dziecka zdrówka! Cały dochód przekażemy podopiecznym fundacji.

            Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

             

          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

          • "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

             

            Klasa 3f włącza się w realizację Międzynarodowego Projetku Edukacyjnego: "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki", wspierającego rozwój czytelnictwa. Pod hasłem ,,Podróżowanie przez czytanie" uczniowie będą zwiedzać zakątki Polski, Europy i Świata. Wczoraj powitaliśmy Chmurkę Tosię, która uwielbia czytanie. Trzecioklasiści chętnie przyjęli ją do naszej klasowej społeczności. Założyli też Lekturniki do projektu, a niebawem wyruszą w ich pierwszą przygodę.

            Wychowawca,
            Sylwia Kopyścińska

             

          • Dzień Chłopaka 2022

          •  

            W piątek 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

            Każdy uczeń, który założył w tym dniu krawat lub muchę, mógł odmówić pisania niezapowiedzianej kartkówki lub odpowiedzi z danego przedmiotu. Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć z tamtego dnia 😊

             

            Samorząd Uczniowski

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • W 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 356 im. R. Kaczorowskiego w Warszawie otrzymała w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 3 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, kwotę 12 tyś.

            złotych (wraz z wkładem własnym łączna suma dofinansowania wynosi 15 tyś. zł).

          • Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września to ważny dzień, w którym obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji, uczniowie klasy 6 G, a także Jakub z 7c i Iga z 8o, postanowili w tym dniu przeczytać uczniom klas młodszych ciekawe opowiadania różnych autorów książek dla dzieci. Klasy 1 d, 1e, 1 g, 2s, 3s z radością wysłuchały fragmentów utworów: Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku”, Doroty Gellner „Wścibscy” i „Czekoladki dla sąsiadki”, Michela Piquemala „Bajki filozoficzne”, Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba”, wiersze Brzechwy i Tuwima. Występujący nie zapomnieli o przedstawieniu celu tego święta.

             

            Dzieci z entuzjazmem wysłuchały ciekawych historyjek, zadawały pytania, na które otrzymały odpowiedzi. Te chwile z ciekawą książką pozostaną w naszej pamięci. Z pewnością powtórzymy tę akcję.

             

            Nauczyciele bibliotekarze we współpracy z p. E.Sienkiewicz

          • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

          • 3-9 Października 2022

            W dniach 03.10.2022 – 09.10.2022r., nasza szkoła po raz kolejny włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej. Celem jest przypomnienie, że wśród nas są także uczniowie o specyficznych trudnościach edukacyjnych. Tegoroczne obchody będą odbywać się pod hasłem: "Przełamujemy bariery".

             

             

             

            Europejskie Towarzystwo Dysleksji uznało 8 października 2022 r. za Dzień DysleksjiJest to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja. Międzynarodowe Towarzystwo Dysleksji podaje, iż  „Dysleksja jest specyficznym zaburzeniem w uczeniu się o podłożu neurobiologicznym. Charakteryzuje się trudnościami w adekwatnym i/lub płynnym rozpoznawaniu słów oraz słabymi zdolnościami dekodowania i poprawnego pisania. Trudności te są zazwyczaj wynikiem deficytu fonologicznego aspektu języka, często niewspółmiernego do innych zdolności poznawczych i efektywnych metod nauczania stosowanych w szkole. Wtórnie mogą wystąpić problemy z czytaniem ze zrozumieniem i kontaktem ze słowem pisanym, które mogą ograniczyć rozwój słownictwa i wiedzy ogólnej.”

            Mitem jest przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. Dysleksja to nie lenistwo, to nie nowa moda! Nawet wśród ludzi sławnych i wybitnych nie brakuje osób z dysleksją. Możemy znaleźć je w świecie nauki, muzyki, kina, malarstwa, polityki, a nawet w literaturze. Przyglądając się biografiom znanych dyslektyków, można wysnuć wniosek, że osiągnęli oni życiowy sukces nie pomimo dysleksji, a dzięki niej. Determinacja, wytrwałość, kreatywność, nieszablonowość – to właśnie cechy, które sprawiają, że dysleksja często zamiast przekleństwem, może stać się prawdziwym darem. Wystarczy w odpowiedni sposób pokierować swoimi umiejętnościami i wykorzystać mocne strony, aby wybić się w życiu.

            Osoby zmagające się z trudnościami o charakterze dyslektycznym to m.in. Pablo Picasso (1881-1973) jeden z najbardziej znanych malarzy XX wieku, Leonardo da Vinci (1452-1519) malarz, architekt, wynalazca, odkrywca, pisarz, matematyk, Auguste Rodin (1840 – 1917) wybitny francuski rzeźbiarz, Thomas Alva Edison (1847 – 1931) genialny wynalazca, samouk, twórca między innymi: żarówki, fonografu, kineskopu, Albert Einstein (1879 – 1955) uważany za największego naukowca wszech czasów, autor teorii względności, Hans Christian Andersen (1805 – 1875) pisarz duński, autor najpiękniejszych baśni, Walt Disney (1901-1966) wizjoner, który stworzył największą korporację mediową świata.

            Szanowni Rodzice!
            Stwierdzenie dysleksji rozwojowej jest pierwszym krokiem na drodze do pokonania trudności. Jeśli jednak chcemy, by nasze dziecko osiągało rezultaty adekwatne do jego możliwości, a w przyszłości również sukcesy zawodowe, warto pamiętać o systematycznej, ukierunkowanej pracy. Ogromna odpowiedzialność spoczywa tutaj właśnie na rodzicach, którzy powinni wspierać działania szkoły i zachęcać swoje dziecko do podejmowania dodatkowego wysiłku. Systematyczna praca w szkole i w domu jest bowiem warunkiem skutecznego oddziaływania i tylko w ten sposób można przezwyciężyć trudności dyslektyczne. Dlatego też szczególnie gorąco zachęcamy rodziców dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi do zapoznania się z niżej zamieszczonymi poradnikami i wskazówkami, które się w nich znajdują. Pamiętajmy, że rola rodzica w wykrywaniu i pokonywaniu trudności u dziecka jest niezmiernie ważna, gdyż nikt nie zna dziecka lepiej od jego własnych rodziców i nikt nie spędza z nim tak dużo czasu.
            Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, która rozwieją wątpliwości rodziców dotyczące dysleksji:

            https://www.ptd.edu.pl/materialydopobrania.html

            https://operon.pl/Aktualnosci/Aktualnosci/Jestem-rodzicem-dziecka-z-dysleksja

            https://www.canva.com/design/DAFNcbNvSe0/Ll71ucMrGXVXdQ3duN2P3g/view?utm_content=DAFNcbNvSe0&utm_campaign=share_your_design&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel

            https://www.canva.com/design/DAE0mqQL2V4/ud3lw0iIjYxcFnfjQs-I_Q/view?utm_content=DAE0mqQL2V4&utm_campaign=share_your_design&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel

          • Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji

          • Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji


            Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.


            Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.


            Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

            • osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
            • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
            • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.


            Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

            1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
            2. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
            3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
            4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.


            Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!


            Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

            https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
      • Sekretariat do spraw uczniów: 22 675-25-94 w. 13 poniedziałek, wtorek. : 8.00 - 16.00 środa: 12.00 - 16.00 czwartek, piątek: 8.00 - 16.00 Sekretariat Dyrektora: 22 675-25-94 w. 16 poniedziałek : 8.00 - 16.00 wtorek: 12.00 - 16.00 środa - piątek: 8.00 - 16.00
      • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa Poland