• “Akademia Rodziców Nastolatka  - wyzwania i możliwości”

     • Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci od 12 roku życia, do udziału w bezpłatnym programie “Akademia Rodziców Nastolatka  - wyzwania i możliwości”- finansowanego przez m.st. Warszawa.

       

      W ramach programu, mogą Państwo BEZPŁATNIE:

       

      • uczestniczyć w seminariach on-line
      • wziąć udział w jednodniowych warsztatach dla rodziców
      • skorzystać z konsultacji rodzicielskich
      • wziąć udział w grupie wsparcia
      • czytać artykuły
      • oglądać inspirujące materiały wideo

       

      Celem programu jest przede wszystkim wzmocnienie wiedzy i umiejętności rodziców i opiekunów w zakresie budowania zdrowych relacji z osobami nastoletnimi, tak aby lepiej je zrozumieć i wspierać.

       

      Program realizowany jest przez Stowarzyszenie “Niebieska Linia.

       

      Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, znajdującego się pod linkiem:

       

      https://tiny.pl/cdc48

       

      Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia, tel.: (22) 499 37 33 w godz. 9.00 - 15.00 oraz pisząc na adres e-mailowy: akademia@niebieskalinia.org

       

      Zapraszamy do śledzenia profilu programu na FB:

       

      www.facebook.com/akademiarodzicownastolatka

       

      Akademia Rodziców Nastolatka - wyzwania i możliwości

      akademia@niebieskalinia.org

     • TALENCIAKI

     • Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji "Szkoły pełne talentów"!

      Już od 1 września za zakupy w sklepach Lidl dostaniemy talenciaki, które możemy przypisać do naszej szkoły lub wrzucić do specjalnie przygotowanych pudełek znajdujących się przy wejściach do szkoły. Dla pierwszych 10 szkół które zbiorą 1000 talenciaków czekają dodatkowe nagrody!!!

      Nagrody zebrane w zeszłorocznej akcji już cieszą naszych uczniów - zarówno młodszych i starszych. 

       

      Dziękujemy!

      Liczymy na Was!

     • Harmonogram Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024

     • Listy oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 zostały wywieszone w budynku głównym szkoły.

      Harmonogram Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024

      Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zapraszamy w dniu 04.09.2023 r. do sali gimnastycznej głównego budynku szkoły oraz wyznaczonych sal według poniższego harmonogramu.

      Dzieci przyjęte do odziału przedszkolnego zapraszamy 01.09.2023 r. od godziny 8:00 do sali 003A w budynku głównym szkoły.

     • Omdlenia

     • Szanowni Państwo,

      Drodzy Uczniowie,

      Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. 

     • Nabór do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem III Kadencji

     • Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

      Wśród Państwa społeczności na pewno są młodzi ludzie, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością społeczną i obywatelską. Kolejnym krokiem w ich działalności może być członkostwo w RADZIE DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

       

      Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest rządowym organem opiniodawczo-doradczym, działającym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Została powołana na mocy ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.)

      Rada między innymi:

      • Pomaga młodym ludziom zaangażować się w życie publiczne w Polsce;
      • Wydaje opinie na temat planowanych zmian w prawie oraz rządowych programów, które dotyczą młodego pokolenia;
      • Tworzy miejsce do dialogu między organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami a władzami publicznymi w sprawach ważnych dla młodzieży;
      • Wspiera działalność instytucji, które działają na rzecz młodego pokolenia.

       

      Nabór kończy się 31 SIERPNIA

      Wymogi naboru i szczegóły: https://www.gov.pl/web/dlamlodych/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-czlonkow-iii-kadencji-rady-dialogu-z-mlodym-pokoleniem

     • Warszawa w kwiatach

     • To już ostanie dni z wystawą laureatów 39. edycji konkursu Warszawa w kwiatach, organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych aranżacji zieleni warszawiaków i warszawianek, które prezentujemy na ogrodzeniu naszej placówki. Laureatów tegorocznego konkursu poznamy na finałowym kwietnym pikniku, który odbędzie się na terenie Parku Fontann 27 sierpnia 2023 r. Będzie to wyjątkowe święto kwiatów i zieleni. W planie m.in. występy artystyczne, warsztaty rodzinne, eksperckie wykłady oraz oficjalne ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Poznamy także nową warszawską różę, wyhodowaną i nazwaną na cześć Prezydenta Starzyńskiego.

     • Wakacje 2023

     • Szanowni Państwo,

      Sekretariaty w okresie wakacyjnym: 03.07.2023 r. - 18.08.2023 r.

      pracują w godzinach 9.00 - 14.00.

       

      W dniu wydawania wyników i zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty: 06.07.2023 r. , Sekretariaty będą czynne w godzinach 8.00 - 16.00.

      Do zobaczenia we wrześniu! :)

     • KONKURS - Warszawa w Kwiatach

     • Najpiękniejsze warszawskie balkony, ogrody i ogródki poszukiwane! Zgłoszenia tylko do 17 lipca.

      Trwa 40. edycja konkursu Warszawa w kwiatach. Kontynuując przedwojenną tradycję, zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego zazieleniania stolicy. W tym roku, oprócz ukwieconych balkonów, ogrodów, osiedli czy szkół, do konkursu mogą się zgłosić także kawiarnie, lokale usługowe i ogródki działkowe. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 17 lipca 2023 r.

      Warszawa w kwiatach to największa akcja wspólnego upiększania miasta i krzewienia miłości do zieleni. Jej inicjatorem był Prezydent Stefan Starzyński, a jej kontynuatorami są setki Warszawianek i Warszawiaków. W tym roku przypada 40. jubileuszowa edycja konkursu. Do konkursu można się zgłosić w aż 9 kategoriach: 

      • balkony, loggie i okna, 
      • inicjatywy sąsiedzkie, 
      • ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jedno- i wielorodzinnych, 
      • osiedla mieszkaniowe, 
      • aranżacja zieleni (przy kawiarniach, sklepach, punktach usługowych), 
      • ogród lub ogródek edukacyjny (przy placówkach edukacyjnych), 
      • założenie ogrodowe statutowe, 
      • założenie ogrodowe niestatutowe, 
      • ogródki działkowe kwietne. 

      Jury przyzna także 4 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagroda im. Zofii Wóycickiej, nagroda im. Stefana Starzyńskiego oraz jubileuszowa nagroda „Królowa Róż”. Nagrodami rzeczowymi  w konkursie są m.in. wyjątkowe kwiatowe upominki, sadzonki róż, ogrodnicze publikacje oraz vouchery na webinary z udziałem światowych ekspertów architektury krajobrazu, które przekażą Partnerzy konkursu. Laureat lub laureatka nagrody Mister Kwiatów może wykorzystać swój talent, projektując reprezentacyjną rabatę w centrum Warszawy, a zwycięska placówka edukacyjna skorzystać ze szkolenia dla nauczycieli nt. prowadzenia zajęć ogrodniczych.

      Jak się zgłosić

      Zgłoszenia można wysyłać do 17 lipca 2023 r. poprzez formularz internetowy, dostępny na stronie, oraz listownie. Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie 5 fotografii całościowo prezentujących zgłaszany obiekt oraz jego opis, zawierający informacje o występujących w nim roślinach i ekologicznych rozwiązaniach (np. magazynowanie wody, kompostowanie czy wspieranie różnorodności biologicznej). Regulamin konkursu dostępny jest na stronie warszawawkwiatach.pl.

      Formularze zgłoszeniowe są do pobrania także w siedzibach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Zarządu Zieleni oraz w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W Kamieniu (ul. Wybrzeże Puckie 1) codziennie w godz. 10.00-16.00 działa punkt konsultacyjny. W razie pytań dotyczących zasad konkursowych można przyjść osobiście lub napisać na adres warszawawkwiatach@zzw.waw.pl.

      Wielki kwietny finał

      Laureatów tegorocznego konkursu poznamy na finałowym kwietnym pikniku, który odbędzie się na terenie Parku Fontann 27 sierpnia 2023 r. Będzie to wyjątkowe święto kwiatów i zieleni. W planie m.in. występy artystyczne, warsztaty rodzinne, eksperckie wykłady oraz oficjalne ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Poznamy także nową warszawską różę, wyhodowaną i nazwaną na cześć Prezydenta Starzyńskiego.

      Organizatorem konkursu jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Partnerami konkursu są: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Fundacja Kwietna, Fundacja Krajobrazy, Związek Szkółkarzy Polskich, Garden Masterclass Polska, Rojewski Roses, Polskie Towarzystwo Różane, Wydawnictwo Wytwórnia, Bomby Kwietne, Grupa GMF oraz firma Yope. Patronat medialny objęli: Radio Dla Ciebie, Zieleń Miejska oraz Murator.

      Ogrodnicze atrakcje w Kamieniu

      Miłośników zieleni zapraszamy do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, gdzie w kwiatomacie czekają nasiona łąk kwietnych, a w wakacyjne soboty odbywają się bezpłatne warsztaty ogrodnicze. Dzięki współpracy Zarządu Zieleni z firmą inPost w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy mieszkańcy mogą bliżej zgłębić zasady pielęgnacji roślin domowych i ogrodowych, poznać rozmaite gatunki krzewów, roślin cebulowych czy bylin i dowiedzieć się, jak stworzyć z nich piękny zielony zakątek. Każdy uczestnik zajęć otrzyma ogrodniczy upominek. Nadchodzące wydarzenia można znaleźć na profilu Kamienia.

     • ​​​​​​​Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

     • Szanowni Państwo,

      zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w dniu 06.07.2023r. (czwartek), według następującego harmonogramu:

      8.30 - 9.00 - klasa 8a

      9.00 - 9.30 - klasa 8b

      9.30 - 10.00 - klasa 8d

      10.00 - 10.30 - klasa 8f

      10.30 - 11.00 - klasa 8h

      11.00 - 11:30 - klasa 8j

      11.30 - 12.00 - klasa 8k

      12.30 - 13.00 - klasa 8l

      13.00 - 13.30 - klasa 8m

      13.30 - 14.00 - klasa 8n

      14.00 - 14.30 - klasa 8o

      14.30 - 15.00 - klasa 8p

      Po zaświadczenie uczniowie klas ósmych przychodzą osobiście (z legitymacją szkolną) i zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez szkołę.

      Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba. W takiej sytuacji rodzic powinien okazać swój dowód tożsamości. Osoba upoważniona powinna posiadać upoważnienie przekazane przez rodzica ucznia oraz dowód osobisty.

      Jeśli ktoś z różnych względów nie może zgłosić się po odbiór zaświadczenia w wyznaczonym dniu tj. 06.07.2023 r. (czwartek), to prosimy o indywidualny kontakt z sekretariatem szkoły

      Przypominamy również o konieczności przekazania zaświadczeń/informacji o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty do wybranych przez kandydatów szkół ponadpodstawowych w wymaganym terminie (do 12 lipca do godziny 15:00).

     • Wyniki Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego 2023

     • Niezwykle miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Alesia z kl. 3,
      zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Dyktando Szkolne”
      zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

      Ponadto, troje naszych uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia:

      - Kalina z kl. 3 - 11. miejsce

      - Antek z kl. 1 - 11. miejsce (ex aequo)

      - Natalia L. z kl. 3 - 13. miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

       

      Koordynatorki: Agnieszka Wodzicka, Małgorzata Sergej, Aleksandra Włodarczyk

     • I MIEJSCE dla naszego WOLONTARIATU SP 356!

     • Zwycięstwo naszego Wolontariatu!

      Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz Wolontariat Szkolny zajął I miejsce w Konkursie dla Szkolnych Kół Wolontariatu z terenu Mazowsza.

      Konkurs organizowany był przez „Fundację Gwiazdka” w ramach zadania publicznego „Energia Trzeciego Sektora” i odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika.

      12 czerwca 2023 r. odbyła się Gala Szkolnego Wolontariatu, podczas której delegacja wolontariuszy z naszej szkoły odebrała nagrody oraz zaprezentowała działalność naszego zespołu.

      Prezentacja będzie wyświetlana na ekranie przy szatniach - zapraszamy do oglądania!

       

      Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
   • Sekretariat do spraw uczniów: 22 675-25-94 w. 13 poniedziałek, wtorek. : 8.00 - 16.00 środa: 12.00 - 16.00 czwartek, piątek: 8.00 - 16.00 Sekretariat Dyrektora: 22 675-25-94 w. 16 poniedziałek : 8.00 - 16.00 wtorek: 12.00 - 16.00 środa - piątek: 8.00 - 16.00
   • ul. Głębocka 66 03-287 Warszawa Poland